Geri Dön
SiyasetCHP Pakdemirli’yi istifaya çağırdı

CHP Pakdemirli’yi istifaya çağırdı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin yerleşim yerlerini yangından koruma görevinin belediyelere ait olduğu yönündeki açıklamalarına tepki göstererek, “Yangın orman alanlarında olduğu için yerleşim alanları yandı. Utanmadan çıkıyor belediyelere laf atıyor. Bu ülkeye gelmiş geçmiş en beceriksiz Orman Bakanı’sın, sorumlu sensin ve hükümetin. Bu uçakların kalkamaması, ormanların yanmasının nedeni Orman Bakanı ve hükümettir” dedi.

CHP Pakdemirli’yi istifaya çağırdı

Öztunç ve CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç ile CHP’li milletvekillerinden oluşan heyet, Marmaris’teki incelemelerinin ardından basın toplantısı düzenledi.

“Yanacak yer kalmadı”

Öztunç, günlerdir Türkiye’nin ciğerlerinin yandığını söyleyerek, “Ormanlarda yangın sönmedi, sönmüyor. ‘Yangınları kontrol altına aldık’ diyor. Bu doğru bir açıklama değil. Yanacak yer kalmadığı için yangınlar kendiliğinde sönmektedir. İlk yangın çıktığında THK’ya ait uçaklarla müdahale edilseydi bu kadar alan yanmazdı” dedi. Bakan Pakdemirli’nin yerleşim yerlerini yangından koruma görevinin belediyelere ait olduğu yönündeki açıklamalarına tepki gösteren Öztunç, “Yangın orman alanlarında olduğu için yerleşim alanları yandı. Utanmadan çıkıyor belediyelere laf atıyor. Bu ülkeye gelmiş geçmiş en beceriksiz Orman Bakanı’sın, sorumlu sensin ve hükümetin” dedi. CHP’li Özkoç da Pakdemirli’nin açıklamasına tepki göstererek, “İnsan ahlâk sahibi olmalı ve Allah’tan korkmalı. Orman yangınlarının söndürülmemesinde ve yaşanan gecikmelerin sorumlusu sensin. Ormanları korumak ve sahip çıkmak, anayasa ve yönetmeliklere göre senin görevindir. Devlete ve millete ihanet ettin. Çıktın yüzün kızarmadan suç CHP’de diyorsun. Derhal istifa etmelisin.” l MUĞLA DHA

 

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
24 Eylül 2021 koronavirüs tablosu ve aşı haritası belli oldu! Vakalar...Sağlık Bakanlığı son dakika olarak Türkiye'nin 24 Eylül 2021 koronavirüs tablosu ve aşı haritasını açıkladı. Türkiye'de son 24 saatte 355 bin 226 Kovid-19 testi yapıldı, 27 bin 197 kişinin testi pozitif çıktı, 221 kişi yaşamını yitirdi. Bakan Koca tabloyu paylaşırken kritik uyarılarda bulundu.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler