Geri Dön
SiyasetCHP’den ‘atletizmdeki usulsüz kota’ açıklaması

CHP’den ‘atletizmdeki usulsüz kota’ açıklaması

CHP Genel Başkan Başdanışmanı ve Spor Kurulu Başkanı Kenan Nuhut, “Hak edilmemiş, hile karışan olimpiyat kotası bir ülkenin itibarını sarsar” dedi.

CHP’den ‘atletizmdeki usulsüz kota’ açıklaması

Nuhut, “olimpiyat baraj yarışlarındaki usulsüz kota” iddialarıyla ilgili yaptığı açıklamada, “Hak edilmemiş, hile karışan  olimpiyat kotası bir ülkenin itibarını sarsar” dedi. Nuhut, şunları kaydetti:

‘Sonuçlar farklı’

“Atletizmde Tokyo 2020 için kota sayısını yükseltmek amacıyla bayrak yarışlarında yapıldığı iddia edilen derecelerle oynama iddialarını kuşku ve üzüntü ile yakından takip etmekteyiz. Türkiye Atletizm Federasyonu Merkez Hakem Kurulu üyesi Necati Çeteci’nin, ‘Araştırmalarım sonucunda ulaştığım foto finiş resimlerindeki sonuç ile federasyon sitesindeki sonuçların farklı olduğunu gördüm’ diyerek istifasını vermesi olayın vahametini gözler önüne sermektedir.

Başta Gençlik Spor Bakanlığı, Gençlik Spor Genel Müdürlüğü ve Türkiye Atletizm Federasyonu’ndaki etik ve vicdan sahibi kişileri göreve davet ediyoruz. Erzurum’daki yarışmalarla ilgili basında ve sosyal medyada çıkan haberleri delil ve suç duyurusu olarak kabul edip soruşturma açılması, gerekirse temiz sporu savunma adına söz konusu antrenör ve yetkililerin görevden el çektirilmesi gerekmektedir.”

İş yerine "Aşı olmayan giremez" yazısı astıİzmir'de bir işletmeci iş yerine "Aşı olmayan giremez" yazısı asarak yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşılama çalışmalarına destek verdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler