SiyasetCHP’nin A takımı seçim denetiminde

CHP’nin A takımı seçim denetiminde

09.10.2022 - 07:00 | Son Güncellenme:

CHP’de Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun A Takımı habersiz şekilde gittikleri illerde “seçim” denetimi yapmaya başladı. Kılıçdaroğlu, MYK üyelerine özel seçim talimatı verdi. Her MYK üyesi, sorumlu olduğu illerde seçim hazırlıklarını yerinde incelemekle görevlendirildi.

CHP’nin A takımı seçim denetiminde

MEHTAP GÖKDEMİR Ankara - CHP liderinin talimatı doğrultusunda Genel Başkan Yardımcıları seçim hazırlıklarını ve teşkilatların durumunu tespit için sorumlu oldukları illere habersiz ziyaretler yapıyor. Ziyaretler sırasında seçimler için sandık görevlisi olarak tespit edilmiş kişilere rastgele telefon açılıp, bu görevlendirmeden haberleri olup olmadığı soruluyor. Teşkilatın yaptığı ev ziyaretlerine bakılıyor. Ayrıca teşkilatların üye performansı da değerlendiriliyor. Bu amaçla illerdeki “üye sayı artışı”, “üye sayışı düşüşü” yaşanan yerler tespit edilip, düşüşün neden kaynaklandığı inceleniyor.

Haberin Devamı

Denetimlerde teşkilatın sosyal medyada faal olup olmadığına da bakılıyor. Hazırlıkları kontrol eden genel başkan yardımcıları eksiklikleri de tespit ederek her il için rapor hazırlıyor. Hazırlanan raporlar parti yetkili kurullarında yapılan anket sonuçları ile birlikte masaya yatırılıp, bir anlamda il il durum tespiti yapılıyor.