Geri Dön

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Abdullah Samet Demir'in cenazesine katıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kas hastalığı sonucu hayatını kaybeden 23 yaşındaki Abdullah Samet Demir'in Sancaktepe'deki cenaze namazına katıldı. Erdoğan daha önce de Demir'i hastanede ziyaret etmişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Abdullah Samet Demir'in cenazesine katıldı

Kas hastası Abdullah Samet Demir hayatını kaybetti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tarabya Köşkü'nden çıkıp Sultanbeyli Abdurahman Gazi Cami'sine geçti. Erdoğan, hayatını kaybeden Abdullah Samet Demir'in ikindi namazının ardından kılınan cenaze namazına katıldı. Cenaze töreni Erdoğan'ın programında bulunmuyordu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Abdullah Samet Demirin cenazesine katıldı

CUMHURBAŞKANI TABUTA OMUZ VERDİ

Cenaze namazı öncesi Demir ailesine taziyelerini ileten Erdoğan, namazın ardından Abdullah Samet Demir'in tabutuna omuz vererek, cenaze aracına kadar taşıdı. Törene, Demir'in babası Avni, annesi Sündüz, kardeşi Emirhan Demir'in yanı sıra, İstanbul Valisi Vasip Şahin, AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin ile çok sayıda vatandaş katıldı. Törenin ardından Demir, Osmangazi Mezarlığında toprağa verildi.

EVDE ZİYARET ETMİŞTİ!

Erdoğan, cenaze namazının ardından camiden ayrılırken, kendisine sevgi gösterisinde bulunan vatandaşları selamladı, bazı vatandaşlarla da sohbet etti. Erdoğan mart ayında Sultanbeyli'deki toplu açılış töreninin ardından davet üzerine Abdullah Samet Demir'i evinde ziyaret etmişti.

BELEDİYEYİ ZİYARET ETTİ!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Abdullah Samet Demir'in cenazesine katıldıktan sonra buradan Sultanbeyli Belediyesi'ne geçti. Erdoğan'a ziyareti sırasında İstanbul Valisi Vasip Şahin, Ak Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci eşlik etti.
Erdoğan, yaklaşık 2 saatlik ziyaretinin ardından belediyeden ayrıldı.

Çıkışı sırasında çevrede bulunanlar Erdoğan'a ilgi gösterdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan sevgi gösterisinde bulunanların yanına giderek fotoğraf çektirdi. Makam aracına geçen Erdoğan, buradan korumalarına dağıtılması için Prof. Dr. İsmail Hakkı Ünal'ın “40 Hadiste Anne-Baba" ve “Sureler ve Dualar" kitaplarını verdi. 40 Hadiste Anne-Baba kitabının ilk sayfasında, “Merhum ve merhume biricik anne-babalarımız Tenzile- Ahmet Erdoğan ve Hayriye- Cemal Gülbaran. Evlatları Emine Erdoğan- Recep Tayyip Erdoğan" yazdığı görüldü. Erdoğan daha sonra buradan ayrılarak Tarabya'ya geçti.

Irak'ta koronavirüs nedeniyle okullar 10 gün tatil edildiIrak'ta yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının önüne geçmek için eğitime 10 gün ara verildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber