Geri Dön
SiyasetCumhurbaşkanı Erdoğan, milli sporcuları kabul etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, milli sporcuları kabul etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2020 Tokyo Olimpiyatları'nda madalya kazanan sporcuları kabul etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2020 Tokyo Olimpiyatları'nda madalya kazanan sporcuları kabul etti. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleşen ve yaklaşık 1,5 saat süren kabulde Erdoğan, sporcularla birlikte yemek yedi.

"MİLLETİMİZİ GURURLANDIRDINIZ"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sporcular ve antrenörlere hitaben yaptığı konuşmada, bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Türkiye'nin Tokyo Paralimpik Oyunları'nda 15 madalya kazanarak tarihi bir başarıya imza attığını belirten Erdoğan, "Yangın ve sel felaketleriyle mücadele ettiğimiz zorlu bir dönemde, Tokyo'dan gelen müjdeli haberlerle milletçe büyük bir heyecan ve sevinç yaşadık. Tokyo'dan madalyayla dönen sporcularımızı Külliye'de ağırladığımızda aynı başarıyı Paralimpik Milli Takımımızdan da beklediğimizi belirtmiştik. Yaz Olimpiyatları'na katılan sporcularımız gibi siz de bizi mahcup etmediniz. Paralimpik Oyunları'nda 2 altın, 4 gümüş, 9 bronz olmak üzere toplamda 15 madalyaya ulaşarak milletimizi gururlandırdınız" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, milli sporcuları kabul etti

"BAŞARILAR ASLA TESADÜF DEĞİLDİR"

Sporda başarının dünden bugüne netice alınabilecek bir olgu olmadığına işaret eden Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti: "Özellikle bu kadar çeşitli branşta elde edilen başarılar asla tesadüf değildir. Sporda başarı için doğru, gerçekçi, etkili bir strateji ortaya koymalı ve temelleri sağlam tutmalısınız. Özellikle modern yatırımlarla çağın teknolojisini alt yapıya yansıtmalısınız. Biz son 19 yılda diğer alanlarda olduğu gibi sporda da bunu yaptık. Ülkemizdeki toplam spor tesisi sayısını 1575'ten 3 bin 915'e yükselttik. Sentetik futbol, basketbol ve voleybol sahalarını mahallelere kadar yaydık. Atletizm pistlerimizin sayısını 12'den 56'ya, yarım ve tam olimpik yüzme havuzlarımızın sayısını 46'dan 279'a, spor salonlarımızın sayısını 372'den 904'e çıkardık. Türkiye genelinde yaptığımız stadyumlardan 32'sini tamamladık, 9 tanesinin yapımı, 5 tanesinin de proje ve ihale çalışmaları devam ediyor."

Sporcuların her zaman destekçisi olduğunu vurgulayan Erdoğan, "Gençliğinde sporla yakından ilgilenmiş, bugün de fırsat buldukça spor yapan bir cumhurbaşkanı olarak sizleri her alanda desteklemeyi sürdüreceğim. Siz kardeşlerimin de bugüne kadar çok çalıştığınızı elinizden gelen gayreti gösterdiğinizi biliyorum. Ancak hedeflerimize ulaşmamız için daha fazla çalışmamız daha fazla ter dökmemiz daha fazla mücadele etmemiz gerekiyor. Bu şekilde devam ettiğimizde önümüzdeki yıllarda madalya sayılarımızı katlayarak artıracağımızı düşünüyorum" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, milli sporcuları kabul etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, milli sporcuları kabul etti

Merkez Bankası'ndan flaş karar! Olağanüstü genel kurul...
Cenazesi doldu taştı! Peş peşe ölümlerin ardından uzmanlar açıkladı
Kayseri'de korkutan deprem! Peş peşe flaş açıklamalar...
Yüzde 50'ye göre temel tehdit! İlk 2'de ABD ve İsrail var
Meteoroloji tek tek saydı ve uyardı: Kuvvetli kar bekleniyor
ABD'li akademisyene sert tepki: Utanmanız gereken yaptığınız katliamlardır
Fenerbahçe'de istifaya davet edilen ve kongre çağrısı yapılan Başkan Ali Koç kararını verdi!
Film setlerini aratmayacak kaçış planı! 'Bu neyin paniği'
Radikal karar! Gelmiş geçmiş en iyileri satıyor...
'Derhal harekete geçmezseniz...' diyerek tehlikeyi işaret etti
Yunan basını manşetten verdi! Dikkat çeken TOGG mesajı
Milyonlarca vatandaşı ilgilendiriyor! Ceza ödemeden sözleşme feshedilecek
Şansal Büyüka'dan zehir zemberek Fenerbahçe eleştirisi
Defne'nin itirafı şaşırttı: Kızlarımın babası kıyafetlerime karışırdı!
Ansızın yüzüne saldırdı! Çalılardan çıkan dehşet avı kana buladı

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler