Geri Dön
Siyaset‘Divan buluşmaları’ Erdoğan’la başlıyor

‘Divan buluşmaları’ Erdoğan’la başlıyor

Görkemli bir törenle kapılarını açan Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi, birçok kültür ve sanat buluşmasına da ev sahipliği yapacak.

‘Divan buluşmaları’  Erdoğan’la başlıyor

Millet Kütüphanesi’ndeki ilk özel etkinlik, 28 Şubat tarihinde gerçekleşecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan, gençler ile kütüphanenin Divan Salonu’nda gerçekleşecek buluşmasında, gençlerin sorularını yanıtlayacak. Kütüphane yetkilileri yıl boyu sürecek etkinliklerin takvimini belirlemek için çalışmalarını sürdürüyor. Türk resminin önemli temsilcisi, eğitimci Prof. Dr. Devrim Erbil’in hazırladığı resim sergisi, 1 Mart’tan itibaren kütüphanede sanatseverlerle buluşacak. Haziranda “Bir Vâlide Sultan Kütüphanesi: Bezmiâlem Vâlide Sultan’ın kitapları” sergisi ve konferansı Prof. Dr. Arzu Terzi’nin katılımıyla gerçekleştirilecek. Prof. Dr. İlber Ortaylı da temmuz ayında okuyucularıyla buluşacak.

Eski eşi tarafından sokak ortasında vurulan kadın: Serbest bırakıldıkça yapıyorAVCILAR'da boşandığı eşi Kader Kocayemiş tarafından sokak ortasında bacağından 4 kurşunla vurularak yaralanan Gönül Ayvacıoğlu, tedaviye alındığı hastanede DHA'ya konuştu. Eski eşinin evli oldukları dönemde de kendisini kurşunladığını anlatan 43 yaşındaki Ayvacıoğlu, 10 gün önce bir bidon kezzapla geldi. KADES'i aramasaydım beni kezzapla yakacaktı dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler