Geri Dön

‘Divan buluşmaları’ Erdoğan’la başlıyor

Görkemli bir törenle kapılarını açan Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi, birçok kültür ve sanat buluşmasına da ev sahipliği yapacak.

‘Divan buluşmaları’  Erdoğan’la başlıyor

Millet Kütüphanesi’ndeki ilk özel etkinlik, 28 Şubat tarihinde gerçekleşecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan, gençler ile kütüphanenin Divan Salonu’nda gerçekleşecek buluşmasında, gençlerin sorularını yanıtlayacak. Kütüphane yetkilileri yıl boyu sürecek etkinliklerin takvimini belirlemek için çalışmalarını sürdürüyor. Türk resminin önemli temsilcisi, eğitimci Prof. Dr. Devrim Erbil’in hazırladığı resim sergisi, 1 Mart’tan itibaren kütüphanede sanatseverlerle buluşacak. Haziranda “Bir Vâlide Sultan Kütüphanesi: Bezmiâlem Vâlide Sultan’ın kitapları” sergisi ve konferansı Prof. Dr. Arzu Terzi’nin katılımıyla gerçekleştirilecek. Prof. Dr. İlber Ortaylı da temmuz ayında okuyucularıyla buluşacak.

Suyun kokusundaki değişim, köylüleri tedirgin ettiDüzce'nin İstilli köyünde vatandaşlar, Manisa’da yaşanan depreminin ardından köy meydanında artezyenden gelen suyun kokmasının kendilerini endişelendirdiğini söyledi. Düzce Üniversitesi Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Uğur Hasırcı incelemek üzere sudan numuneler alırken, kokuya kükürtün neden olmuş olabileceğini belirtti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber