Geri Dön

Diyanet İşleri, gençlik yapılanmasını genişletti

Diyanet İşleri Başkanlığı, Diyanet’in gençlik yapılanmasını “halka” şeklinde genişletme kararı aldı.

Diyanet İşleri, gençlik  yapılanmasını genişletti
AYŞEGÜL KAHVECİOĞLU Ankara

Diyanet’in yeni Gençlik Çalışmaları Yönergesi’nde yer alan bazı başlıklar şöyle:

Manevi danışmanlık ve dini rehberlik faaliyetlerinde kullanılmak amacıyla kampüs, öğrenci yurdu, otogar, AVM, şehir merkezi gibi yerlerde, “Genç Ofis” adıyla yeni merkezler kurulacak.

Daha önce lise ve üniversitelilere hizmet veren Diyanet okuma salonları ortaokul öğrencilerine de açılacak.

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) evlerinde kalan öğrenciler arasında “ev öğrenci temsilcileri” görevlendirilecek.

Her bir TDV evi bazında yürütülen çalışmaların takibini yapmak üzere erkekler için erkek, kızlar için kadın ev sorumlusu görevlendirilecek. Ev sorumluları, öğrencileri müftülüklerce gerçekleştirilecek etkinliklere katılmaya teşvik edecek.

‘Gençlik koordinatörleri’ ise gönüllüler arasından üniversite, fakülte ve okullarda, okul temsilcisi belirleyecek. Üniversite kayıt tarihlerinde şehre yeni gelen öğrencilere danışmanlık ve rehberlik edecek koordinatörler, kayıt sürecinde stant çalışması yapacak.

Müftüler de üniversite kayıt dönemlerinde her türlü iletişim aracını kullanarak Diyanet’in hizmetlerini anlatacak. 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: Gelecek bayramlar şehirleri doldursunSağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle bu yıl Ramazan Bayramı'nın yalnızca evlere geldiğini belirterek "Gelecek bayramlar şehirleri doldursun. Daha mutlu bayramlarda buluşmak üzere." ifadelerini kullandı.Koca, Twitter hesabından, Kovid-19 salgınının gölgesinde Ramazan Bayramı'nın sona ermesine ilişkin videolu paylaşımda bulundu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber