Geri Dön
Siyaset‘Doğru söylemlerle ezberleri bozduk’

‘Doğru söylemlerle ezberleri bozduk’

İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, bir grup gazeteci ile sohbetinde gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

‘Doğru söylemlerle ezberleri bozduk’

BAHAR ATAKAN Ankara - Partisinin “HDP’ye bakış açısının belli olduğunu” belirten Dervişoğlu, “Öznesi HDP olan hiçbir tartışmaya girmiyorum. Bizim konuyla alakalı müktesebatımız, bakış açımız, genel değerlendirmelerimiz belli” dedi. Dervişoğlu, özetle şunları kaydetti:

BÜTÜNÜ KUCAKLIYORUZ: Bu ülkede herkes Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin ay yıldızlı kimliğini taşıyor. Biz Türkiye’nin bütününü toptancı bir tarih şuuru ile kucaklıyoruz. Kutuplaşmalar üzerinden sürdürülen siyasi yaklaşımı İYİ Parti olarak kabul edilebilir bulmuyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni kuran halka Türk milleti denmiş. Biz herkesi Türk milletinin değerli bir ferdi, Cenabı Allah’ın da mukaddes bir emaneti olarak görüyoruz.

GÜNDEMİ TAYİN EDİYOR: Seçimin kaderini AK Parti ile MHP’ye oy vermekten vazgeçen seçmen kitlesi belirleyecek. İYİ Parti doğru söyleminin, doğru siyaset etme tarzının semerelerini alıyor. Biz halkla birlikte siyaset yapıyoruz. Halkın da yoğun bir teveccühü var İYİ Parti’ye yönelik. Doğru alanlara vurgu yaptığımız için de iktidarın ezberini bozduk. Eskiden gündemi iktidar, bizzat Sayın Cumhurbaşkanı tayin ediyordu. İYİ Parti’nin siyaset yapma üslubu ve siyasette kullandığı dil Türkiye’de gündemi Sayın Meral Akşener’in tayin etmesini getirdi.

SİYASİ CİNAYETLER: Toplumsal kutuplaşmaya vesile olan söylemlerin ne olduğuna bakmak lazım. Eğer Türkiye’de bunlar konuşuluyorsa, neden konuşulduğunun araştırılması lazım. Eğer siz ana muhalefet partisi liderine linç girişimi sayılabilecek bir teşebbüste bulunursanız, bir muhalefet partisinin liderine ‘bu daha başlangıç, daha başına çok şey gelecek’ vesaire derseniz, insanları bir takım isnat ve iftiralarla itham ederseniz bir gerginlik oluşması doğaldır. Siyasetçilerin öncelikle görevi bu gergin ortamı tolare etmektir. İktidarın söylemi, mütecaviz tavrı maalesef bunların konuşulmasına vesile oluyor. Bunun müsebbiblerinin durumlarını gözden geçirmesi ve kullandıkları zehirli dili terk etmesi lazım.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Sağlıklı diye yiyoruz fakat içindeki bu maddeleri kimse bilmiyor!Gıda katkı maddeleri, birçok kişinin eksik ya da yanlış bildiği konulardan biri. Sağlıklı sanarak tükettiğimiz yiyeceklerde bile birden çok gıda katkı maddesi bulunuyor. Gıda Mühendisi Ebru Akdağ, buna örnek olarak bir muzun içerisinde gizlenen katkı maddelerini gösterdi.