Geri Dön

e-Duruşma test edildi

Avukatların hukuk mahkemelerinde taraf oldukları duruşmalara video konferansla katılmasını sağlayan e-Duruşma sisteminin ilk testi Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ve Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu’nun da katılımıyla yapıldı.

e-Duruşma test edildi

Ankara Batı Adliyesi’ndeki testte e-Duruşma ile Afyon, Edirne ve Çorum baro başkanlarına video konferansla bağlanıldı. Bakan Gül, “Avukat arkadaşlarımız, meslektaşlarımız, duruşmaya bulundukları yerden bağlanabilecekler. Birkaç dakikalık duruşma için 500-600 kilometre öteden gelip, duruşmaya girip, tekrar dönen uygulamalar artık sona erecek. Çok büyük bir usul ekonomisi anlamında önemli bir devrim, reform gerçekleşmiş olacak” dedi.

e-Duruşmanın, geleneksel duruşmaya bir alternatif olduğunu, avukatların talep etmeleri halinde yararlanacaklarını kaydeden Gül, “Avukat, UYAP Portalı’na girdiğinde, hangi duruşmaya e-Duruşma ile katılmak istiyorsa oradan talepte bulanacak” diye konuştu.

6 yıldır riskli binada oturanlara belediye “Boşaltın” dedi olaylar çıktıAtaşehir Belediyesi ekipleri, dün sabah polisle birlikte geldiği mahallede 2014 yılından bu yana riskli, çürük raporu bulunan binalarda oturanların, evlerini boşaltmasını istedi. Bina sakinlerinin direnmesi üzerine polisle aralarında kısa süreli arbede yaşandı. Belediye ile yapılan görüşmelerin ardından, binalarda yaşayanların evlerini boşaltmaları için 1 hafta süre verildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber