Geri Dön
Siyaset'En büyük değişimi yaşayan parti biziz'

'En büyük değişimi yaşayan parti biziz'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AK Parti’den istifa ederek partisine katılan, içlerinde Diyarbakır’ın ilçelerinden belediye meclisi üyesi, ilçe yöneticisi, mahalle muhtarı ve iş insanlarının bulunduğu 20 kişiye rozet taktı.

'En büyük değişimi yaşayan parti biziz'

Törende konuşan Kılıçdaroğlu, özetle şunları söyledi: "Ülkeye yapılan en büyük kötülük, hoşgörüyü öldürmek oldu. Eskiden komşu komşunun külüne muhtaçtı. Giderdik sohbet ederdik, konuşurduk. Kimse senin kimliğin nedir demezdi, inancın nedir demezdi, yaşam tarzın nedir demezdi ki, sizin bulunduğunuz coğrafyada benim çocukluğum geçti. Ortaokulum, lise yıllarım orada geçti. Dolayısıyla bölgenin kültürünü, insanlarını bilirim. Köye gittiğimizde sofra açılırdı bize. Bu kadar güzel bir hoşgörü vardı. O hoşgörü iklimi kayboldu gitti. O nedenle dedim ki ya bu toplumun bir helalleşmeye ihtiyacı var. Nedir bu kavga? Nedir alıp veremediğimiz. İşsizlik almış başını gidiyor. Şunu rahatlıkla söyleyebilirim, son 10 yılda en büyük değişimi yaşayan parti CHP yani şimdi gerçek anlamda halkın partisi olmak için elimizden gelen her çabayı gösteriyoruz. Doğu’ya da gidiyoruz, batıya gidiyoruz, Orta Anadolu’ya, güneye, kuzeye bir şekliyle gidiyoruz. İnsanlarla oturuyoruz, samimi olarak konuşuyoruz. Çünkü siyaseti samimi zemine oturtmazsanız bu iş yürümez. Hangi parti olursa olsun adaletli bir zeminde devleti yönetmesi lazım. Allah nasip eder iktidar olursak göreceksiniz altı ay içinde Türkiye’de çok farklı bir iklim olacak."

Kılıçdaroğlu, dün ayrıca Ankara’da Avrupa Birliği üyesi ülkelerin Türkiye’de görevli büyükelçileri ile akşam yemeğinde bir araya geldi. Yemeğe AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Nikolaus Meyer Landrut da katıldı.