Geri Dön

Eski Bakan Ergezen için TBMM'de tören

Adalet ve Kalkınma Partisi kurucularından ve eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Zeki Ergezen, son yolculuğuna uğurlandı. Ankara’da tedavi gördüğü hastanede kanser hastalığına bağlı çoklu organ yetmezliği nedeniyle 71 yaşında hayatını kaybeden Ergezen için TBMM’de Devlet Töreni gerçekleştirildi.

AK Parti'nin kurucularından 58 ve 59'uncu hükümetlerde Bayındırlık ve İskan Bakanı olarak görev yapan Zeki Ergezen (71) , kansere bağlı çoklu organ yetmezliği nedeniyle hayatını kaybetti. 19, 20, 21 ve 22'nci dönem Bitlis Milletvekilliği yapan Ergezen için Meclis'te tören düzenlendi.

Törene Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, TBMM eski Başkanı AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, eski ve yeni milletvekilleri ve Ergezen'in yakınları katıldı. Törende torunları, Ergezen'in fotoğrafını taşıdı.

Meclis'te düzenlenen törenin ardından Zeki Ergezen'in cenazesi, cenaze namazı kılınmak üzere Hacı Bayram Veli Camii'ne götürüldü.

CENAZE NAMAZI KILINDI

Bayındırlık ve İskan eski Bakanı Zeki Ergezen için TBMM'de düzenlenen törenin ardından Hacı Bayram Veli Camii'nde cenaze namazı kılındı. Cenaze törenine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Adalet Bakanı Adbulhamit Gül, Ankara Valisi Vasip Şahin, Meclis eski Başkanları Binali Yıldırım ve İsmail Kahraman, eski bakan ve milletvekilleri katıldı. Öğle namazının ardından kılınan cenaze namazından sonra Zeki Ergezen’in cenazesi, toprağa verilmek üzere memleketi Bitlis’in Ahlat ilçesine götürüldü.

Eski Bakan Ergezen için TBMMde tören

Eski Bakan Ergezen için TBMMde tören

Tren çarpması sonucu kolu koptuAdana'da trenin çarptığı kişinin sağ kolu koptu. Yaralı hastanede tedaviye alınırken, polis soruşturma başlattı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber