Geri Dön

Evlilik konusunda çok seçici olmayın

TÜRGEV’in iftarına katılan cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Tayyip Erdoğan, gençlere evlilik konusunda nasihatlar da verdi.

Gençlerin evlilik müessesinden geri kalmamasını öğütleyen Erdoğan; “Öğrenciyken, öğrencilik biter bitmez, nasibinizi bulduğunuz anda hemen kararınızı verin. Çok seçici de olmayın. Çok seçici olmaya da kalkarsanız o zaman gülistandan boş çıkarsınız” dedi. Erdoğan, evlilik konusunda tarihsel vurgular da yaparak “Yanılmıyorsam Sadi’nin bir sözü vardı. Gül beğenecek, gülistana giriyor. Başlıyor seçmeye. Birine bakıyor ‘daha güzeli vardır’ diyor. ‘Daha güzeli vardır’ diye diye gülistanın sonuna geliyor. Hiçbir gülü alamadan gülistandan çıkıyor. İnşallah bunlardan olmayız. Bu konuda da hassas olalım. Çünkü sevgili Peygamberimiz, ‘Nikahlanınız, çoğalınız. Kıyamet gününde diğer topluluklara karşı ümmetimin çokluğuyla iftihar edeceğim’ buyurmuştur. Bunun için TÜRGEV çok önemli bir ihtisas alanıdır.”

İntihar eden gencin yakınları, hastaneyi ve polisi taş yağmuruna tuttuAnkara'da intihar eden ve hastanede hayatını kaybeden gencin yakınları, sağlık çalışanlarına saldırdı. Aynı kişiler, olay yerine gelen polis ekiplerini hastane bahçesinde taş yağmuruna tuttu. Olayda 3 polis memurunu yaralarken 3 polis otomobiline de zarar verdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber