Geri Dön

HDP’li beş başkan gözaltına alındı

İçişleri Bakanlığı, HDP’li Iğdır, Siirt, Siirt Baykan, Siirt Kurtalan ve Muş Altınova belediye başkanlarının, gözaltına alınıp, görevlerinden uzaklaştırıldığını ve yerlerine kayyum atandığını açıkladı.

HDP’li beş başkan gözaltına alındı

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, haklarında terör suçlarından soruşturma devam eden Iğdır Belediye Başkanı Yaşar Akkuş, Siirt Belediye Başkanı Berivan Helen Işık, Baykan Belediye Başkanı Ramazan Sarsılmaz, Kurtalan Belediye Başkanı Baran Akgül ve Muş’un Korkut ilçesi Altınova Belde Belediye Başkanı Casim Budak terör soruşturması kapsamında gözaltına alındı. Bu başkanlar tedbiren görevlerinden uzaklaştırıldı. İçişleri Bakanlığı’nca Siirt Belediye Başkan Vekilliği’ne Vali Ali Fuat Atik, Iğdır Belediye Başkan Vekilliği’ne Vali Enver Ünlü, Baykan Belediye Başkan Vekilliği’ne Kaymakam Mehmet Tunç, Kurtalan Belediye Başkan Vekilliği’ne Kaymakam İhsan Emre Aydın, Muş Altınova Belde Belediye Başkan Vekilliği’ne ise Korkut Kaymakamı Hasan Sadebıyık görevlendirildi. HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, HDP’li beş belediyeye kayyum atanmasına tepki göstererek, “Kayyum irade gaspıdır. Kayyuma karşı mücadele, demokrasi için mücadeledir... İktidar, CHP’li belediyeleri de kayyum şantajıyla terbiye etme yoluna gitmiştir. Kayyum uygulamalarını sadece HDP’nin ve Kürt halkının bir meselesi olarak görürseniz yanılırsınız” dedi.

 

Çekirge sürüsü istilasına karşı ilginç çözümİran ve Pakistan'ı vuran çekirge istilası şimdi de Hindistan'a uzandı.Binlerce çekirgeyle başa çıkamayan çiftçilerin sıradışı çözümü görenleri hayrete düşürdü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber