Geri Dön
Siyaset‘HDP’nin kapatılması hayatidir’

‘HDP’nin kapatılması hayatidir’

Türkiye bir hukuk devletiyse HDP’nin acilen kapatılması gerektiğini ileri süren Bahçeli, “Ayrıca başka bir ad altında, mesela Demokratik Bölgeler Partisi isimli paravan terör oluşumu çatısıyla bile tekrardan faaliyette bulunmasına fırsat verilmemelidir” dedi...

‘HDP’nin kapatılması hayatidir’

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, dün parti gurubunda gündemi değerlendirdi. Erken seçim, HDP’nin kapatılması, dokunulmazlık fezlekeleri ve S-400’lere ilişkin önemli açıklamalarda bulunan MHP lideri Bahçeli özetle şunları kaydetti:

SANDIK KAÇ BUCAK: Erken seçim tartışmalarının sıcak gündemde tutulması maksadıyla sipariş açıklamalar yapan gafillerin, 2023 yılının Haziran ayını beklemek durumunda olduklarını bir kez daha hatırlatmayı lüzumlu görüyoruz. Bölücü terör örgütü PKK’nın keşif kolu ve gözetleme kulesi olan HDP’yle yasak bir ittifak şemsiyesi altında toplananlar, bunun adına da gerçek anlamından koparılmış demokratik güç birliği diyenler, içine düştükleri zilletin bedelini er ya da geç ödeyeceklerdir. Hesap mahşere bırakılmayacak, bu dünyada mutlaka sorulacaktır.

HDP’YE OY VERENLER: HDP, tarih ve millet önünde suçludur, destekçileri suçludur, ittifak ortakları ağır bir vebal altındadır. Diyorlar ki, HDP şu kadar oy aldı, bu kadar desteği var. HDP’ye oy verenler, PKK’nın uşağı, terörün ve bölücülüğün siyasi uzantısı olsun diye mi oy verdiler? Bölücü terör örgütü PKK’nın arka bahçesi, asıl sütunu, iradesini ve varlığını Kandil’e bağlamış bir sözde partinin aldığı oy oranının, oy sayısının demokrasiyle bağdaşması, şehitle caninin bir görülmesi, kahraman ile hainin bir tutulması kadar korkunçtur.

FIRSAT VERİLMEMELİ: Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’nın, terör örgütü PKK’yla irtibatı, iltisakı ve ittifakı meydanda olan HDP hakkında inceleme başlatması çok önemli ve beklediğimiz bir gelişmedir. Anayasa Mahkemesi delilli ve belgeli şekilde HDP’nin terör eylemlerinin odağı olduğunu tespit ederse, ki başkaca bir seçenek yoktur, HDP diye bir partiden, kapatmaya neden olan üye ve yöneticilerinden söz etmek artık mümkün olamayacaktır. Türkiye bir hukuk devletiyse HDP’nin kapatılması acildir, hayatidir, şarttır. Ayrıca başka bir ad altında, mesela Demokratik Bölgeler Partisi isimli paravan terör oluşumu çatısıyla bile tekrardan faaliyette bulunmasına fırsat verilmemelidir.

Partiler tutumunu netleştirmeli’

FEZLEKELER: Dokunulmazlıklarının kaldırılması talebiyle fezlekeleri TBMM’ye gelen bölücü milletvekilleri hakkında her siyasi parti tutumunu derhal netleştirmelidir. Hiç kimse minderden kaçmamalı, yüreği yeten kartını açık oynamalıdır. Soruyorum; CHP, fezlekeli HDP’lilerin dokunulmazlık zırhının kaldırılmasına var mıdır? Yok mudur? İYİ Parti, HDP’lerin yargı önüne çıkarılmasına destek midir? Köstek midir? MHP amasız, fakatsız, ancaksız şekilde dokunulmazlıkların kaldırılmasına evet diyecek, HDP’nin kapatılmasını da sonuna kadar savunacaktır.

‘Silahları çürütmek için almadık’


S-400 TEPKİSİ: Türkiye, ABD beğenmedi diye S-400’ü Rusya’ya geri mi iade etsin? Türkiye, ABD’nin ne yaptığına, neyi alıp sattığına karışıyor mu? Bize göre, S-400 konusunda başkalarının servis ettiği formüller değil, Ankara kriterleri geçerli olmalıdır. Kaldı ki silahları depolarda çürütmek için onca maliyete de katlanmadık. Türkiye’ye S-400 konusunda parmak sallayan ABD’nin, terör örgütü PKK/YPG tarafından işgal edilen Suriye’nin kuzeydoğusuna Patriot konuşlandırması aklın ve mantığın kabul etmeyeceği bir çarpıklıktır.

Fotoğraf:  MUSTAFA İSTEMİ Milliyet

ABD'de polisin öldürdüğü siyahi Wright için cenaze töreni düzenlendiABD'nin Minnesota eyaletine bağlı Brooklyn Center kentinde 11 Nisan'da polis kurşunu ile hayatını kaybeden 20 yaşındaki siyahi Daunte Wright için cenaze töreni düzenlendi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler