Geri Dön
Siyasetİçişleri Bakanı Soylu, İranlı mevkidaşı Vahidi ile görüştü

İçişleri Bakanı Soylu, İranlı mevkidaşı Vahidi ile görüştü

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Tahran'da İranlı mevkidaşı Ahmed Vahidi ile bir araya geldi. Soylu, İranlı mevkidaşına yeni görevi nedeniyle hayırlı olsun dileğinde bulundu.

İçişleri Bakanı Soylu, İranlı mevkidaşı Vahidi ile görüştü

Beraberindeki heyetle İran'a resmi bir ziyaret gerçekleştiren Soylu, Tahran Mehrabad Havalimanı'nda İran İçişleri Bakan Yardımcısı Hüseyin Zülfikari tarafından karşılandı.

Soylu, Vahidi ile gerçekleştirdiği ikili görüşmenin ardından yaptığı açıklamada, İranlı mevkidaşına yeni görevi nedeniyle hayırlı olsun dileğinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın selamlarını getirdiğini belirten Soylu, "Bugüne kadar birçok meselede çok başarılı bir iş birliği gerçekleştirdik. Birçok çözülemeyecek meseleyi birlikte adım atarak çözülebilir hale getirdik. Sınırdaki iş birliklerimiz terörle mücadeledeki her iki ülkenin de kararlılığı, uyuşturucu kaçakçılığı ve sınırları aşan organize suçlarla mücadelede bir ülkenin mensupları gibi hareket ettik. Bizim iş birliğimiz diplomatik bir iş birliği değildir, kardeşliktir. " ifadelerini kullandı.

İçişleri Bakanı Soylu, İranlı mevkidaşı Vahidi ile görüştü

Soylu ve Vahidi başkanlığında yapılacak heyetler arası görüşmelerin ardından iki ülke arasında güvenlik alanında iş birliğini ön gören protokol imzalanacak.

 

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Türkmenistan'da tarihi gün! İki ülke arasında imzalar atıldıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, çeşitli temaslarda bulunmak üzere Türkmenistan’a geldi. İki ülke arasında ortak anlaşmalar imzalandı. İmza töreninin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkmenistan Devlet Başkanı Berdimuhammedov ile ortak basın toplantısı düzenledi.