Geri Dön
Siyasetİmamoğlu’na 2 yıl hapis talebi

İmamoğlu’na 2 yıl hapis talebi

Eski Ordu Valisi Seddar Yavuz’a hakaret ettiği iddiasıyla yargılanan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkındaki savcı mütalaasında “Kamu görevlisine karşı görevinden dolayı gıyabında alenen hakaret” suçlamasıyla 1 yıldan 2 yıla kadar hapis talep edildi.

İmamoğlu’na  2 yıl hapis talebi


Ordu 4. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada tanık Gülyalı Belediye Başkanı Ulaş Tepe, İmamoğlu’nun yanında olduğunu ve hakaret içerikli bir söz duymadığını söyledi. İmamoğlu’nun baş koruması Mustafa Akın da İmamoğlu’nun o dönem sesinin kısık olduğunu belirterek “Otobüs içerisinde de sürekli buhar veriliyordu. Boğaz pastili kullanıyordu” dedi.

İmamoğlu’ndan hakaret içerikli bir söz duymadığını belirten Akın, “Ses kısıklığından dolayı oradaki görevlilerin yanlış anladığını düşünüyorum” dedi. Duruşma 17 Mart’a ertelendi.

Pastaneci ve oğlunu dövüp, iş yerine tüfekle ateş açtılar!Samsun’da kimliği belirsiz 3 kişi, geldikleri pastanede, iş yeri sahibi ve oğlunu darbederek kaçtı. Daha sonra geri dönen şüphelilerin pastaneye pompalı tüfekle ateş açtığı. Yaşanan olayın ardından, polis kaçan şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler