Geri Dön

Kaftancıoğlu ifade verdi

İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un evinin fotoğrafının çekildiği iddiasıyla ilgili “suçu ve suçluyu övme” ve “özel hayatın gizliliğini ihlale azmettirme” suçlarından hakkında soruşturma başlatılan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu çağrı üzerine Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na gitti.

Kaftancıoğlu ifade verdi
ELİF ALTIN İstanbul

Basın Suçları Soruşturma Bürosu Savcısı’na yaklaşık 1.5 saat ifade veren Kaftancıoğlu ardından avukatlarıyla birlikte adliyeden ayrıldı. Kaftancıoğlu’nun avukatı Aysemin Gülmez, özel hayatın gizliliğini ihlal suçunun söz konusu olmadığını, Üsküdar İlçe Başkanı Suat Özçağdaş aleyhine de açılmış bir dava ve kesinleşmiş bir mahkeme kararı olmadığını belirterek, “Bu bağlamda müvekkilimizin suçu ve suçluyu övme fiilini işlemiş olması mümkün değil. Takipsizlik kararı verileceğini umut ediyoruz” dedi.

Öte yandan Fahrettin Altun’un evi ile ilgili haber yapan Cumhuriyet Gazetesi muhabiri Hazal Ocak, foto muhabiri Vedat Arık ile Yazı İşleri Müdürü İpek Özbey ve Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Olcay Büyüktaş, haklarında “terör örgütlerine hedef göstermek” iddiasıyla açılan soruşturma kapsamında dün ifade vermek üzere İstanbul Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne gitti.

Atmaca'ya yeni özellik! Yurt dışından büyük ilgi varRoketsan Genel Müdürü Murat İkinci, Türkiye'nin ilk deniz seyir füzesi olan ve yurt dışından da ilgi gören "Atmaca"nın teslimatlarına bu sene sonu itibarıyla başlanacağını aynı füzenin karadan karaya versiyonu için de çalışma yaptıklarını bildirdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber