Geri Dön
SiyasetKanal İstanbul’a güvence talebi

Kanal İstanbul’a güvence talebi

MHP lideri Bahçeli, Kılıçdaroğlu’nu eleştirerek “İstanbul Kanalı’nın parasını ödemeyeceğim diyen bir şahıstan devlete baş olamaz” dedi. MHP lideri, projeyi güvenceye alacak yasal düzenleme önerdi

Kanal İstanbul’a güvence talebi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kanal İstanbul projesini samimiyetle desteklediklerini aktarırken, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştirdi.

TBMM grup toplantısında konuşan Bahçeli, özetle şunları söyledi:

HODRİ MEYDAN: (ABD’deki Türk Demokrasi Projesi) Türk düşmanları Türk demokrasi projesinde birleşmiştir. Bir ara Dalton diye de tanımladığımız sabıkalı kovboy Bolton ise, ‘Türkiye’de alarma geçmenin vakti geldi’ diyecek kadar şizofren belirtileri göstermiştir. At hırsızı Dalton sözleriyle kime mesaj veriyor? Bu derneğin ismi paylaşılmayan üyesi olduğundan kuşkulandığımız Kılıçdaroğlu’na yeni bir talimat listesi mi dayatıyor? Hodri meydan, haydi geçin alarma, Allah şahit olsun, geçtiğiniz anda yerin yedi kat dibine alarm vere vere girmeyi peşinen hesaba katın, bunu da göze alın.

PSİKOLOJİK HAREKAT: Seçimlerin öne alınma taleplerini, İP Başkanı’nın Rize’deki provokasyonlarını, İzmir HDP il binasında yaşanan cinayeti, suç ve terör örgütlerinin faaliyetlerini FETÖ güdümüyle başını kaldıran bunak Dalton ve ekibinin sözde demokrasi projesinin ara unsurları olduğunu görüyoruz. Ülkemizi her türlü müdahaleye müsait hale getirme hususunda bir mücadelenin tedavülde olduğunu öngörüyoruz. Türkiye’nin beka düzeyinde bir psikolojik harekâta maruz kaldığını düşünüyoruz.

MECLİS SEÇİMİ İÇİN HAZIRLIK: İyileştirilmiş ve Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem arayışları israftır, iflastır, izansızlıktır. Zillet ittifakı Güçlendirilmiş Parlamenter Sistemi bahane ederek Cumhurbaşkanını TBMM’nin seçmesi için hazırlık yapmaktadır. Ancak, Türk milletinin uhdesindeki bu demokratik yetkinin alınması faşist yönetimlere has bir korsanlıktır ve emel sahipleri asla muvaffak olamayacaklardır.

KANAL İSTANBUL’A GÜVENCE TALEBİ: Devletin hükmü şahsiyetini tanımayan, devlet adabını takmayan ve bu suretle İstanbul Kanalı’nın parasını ödemeyeceğim diyen bir şahıstan devlete baş olamaz. İstanbul Kanal Projesi’ni samimiyetle destekliyoruz. Bu proje Türkiye’nin ve İstanbul’umuzun gücüne güç katacaktır. Mezkur projeden dönülmesini, yüklenicilere para ödemeyi rafa kaldıracak her türlü engelleme ihtimalini dikkate alarak yasal bir güvenceye kavuşturmalıyız. Hatta İç Su Yolları projesi hazırlayarak, Kızılırmak’ı esas alan ‘Kızılelma İç Deniz Yolu’, Yeşilırmak’ı dikkate alarak ‘Yeşil Kuşak İç Deniz Yolu’ projelerini hayata geçirebiliriz.

6 AYIN SIRRI NE: Kılıçdaroğlu, ‘hazırlanın 6 ay içinde iktidardayız’, diyor. Nasıl olacak bu Sayın Kılıçdaroğlu? Bu 6 ayın sırrı, esbabı mucibesi nedir? Gündemde seçim meçim yokken iktidara nasıl geleceksin? Sen gelsen gelsen dolduruşa gelip tuzağa düşersin. Muhtemelen dostların sana fazla narkoz vermiş, suyuna ilacı fazla karıştırmışlar, bu nedenle sanrı nöbetleri geçiriyorsun, hayaller görüyorsun, düşmana dost muamelesi yapıyorsun.

‘AB ile ilişkiler düğümlenmiştir’

AB ZİRVESİ: Türkiye başlığı altında kabul edilen kararların beklentileri karşılamaktan uzak olduğu açıktır. AB’nin, ülkemizin Doğu Akdeniz’de tek taraflı hareketlerden uzak durmasını, aksi halde yaptırımların devreye gireceğini söylemesi ileri düzeyde bir tehdittir. Anlaşılan AB ile ilişkiler düğümlenmiştir. Elbette dünya AB’den ibaret görülemeyecektir. AB’ye üyeliğimiz oldu oldu, olmazsa kendi yol haritamızı çizeriz, kendi söküğümüz kendimiz dikeriz, başkent Ankara’nın kriterleriyle insanlık aleminde biz de varız demeyi sürdürürüz.

‘Kılıçdaroğlu yaş tahtaya bastı’

FİTNE TEZGAHI: (Katarlı gençlerin sınavsız tıp okuyacağı iddiası) CHP Genel Başkanı, twitter mesajıyla gençlerimizi galeyana getirmek için fitne tezgahını açtı. YKS’ye bir gün kala geçlerimizi kışkırtmaya, asparagas bir haberi yaymaya niyetlenen Kılıçdaroğlu yaş tahtaya basmakla kalmadı, kendini de rezil etti. Türkiye ile Katar arasında, ‘Askeri Sağlık Alanında Eğitim ve İşbirliği Protokolü’ kapsamında sadece askeri personelin Türkiye’de eğitim alması kararlaştırılmıştı. Bu yalanı haberleştiren bazı haber siteleri hemen U dönüşü yapmışlar ve özür dilemişledir.

Fotoğraf: Mustafa İstemi

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Kuran-ı Kerim'den konfeti yapıp sahaya attılar! Gözaltılar varTFF 3'üncü Lig 3'üncü Grup'ta, Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ile Kırıkkale Büyük Anadoluspor arasındaki maçın 52'nci dakikasında sahaya, aralarında Kuran-ı Kerim'den ayetler yazılı ve Türk bayrağı parçaları bulunan konfetiler de atıldı. Polis, 4 taraftarı gözaltına aldı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler