Geri Dön
Siyaset‘Konuşmamı izlemelerini tavsiye ediyorum’

‘Konuşmamı izlemelerini tavsiye ediyorum’

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisine yönelik sözleri ve hakkında yapılan suç duyurusuna ilişkin açıklama yaptı

‘Konuşmamı izlemelerini tavsiye ediyorum’

Altay, “Çamlıyayla İlçe Milli Eğitim Müdürü’nün Büyük Atatürk’ün eseri Nutuk’u yasaklaması üzerine, merhum Adnan Menderes’in Atatürk’ü Koruma Kanunu çıkarmak zorunda kaldığı süreci anlattım. Ve orada bir temennimi paylaştım. Gece yarısı trol saldırısı başlatıldı.. Erdoğan, bana atfen ‘…benim akıbetimin de Menderes’in akıbeti olabileceğini ümit ettiğini söylüyor’ dedi. Ne böyle bir ümidim var, ne de böyle bir şeyi ümit ettiğime ilişkin sözüm var. Sözlerimin hepsi kayıt altında. Belli ki Sayın Erdoğan, konuşmamı izlememiş ve dinlememiş. Etrafındaki trollerin tezgahına gelmiş. Kendisine, savcılara ve dileyenlere sosyal medya hesaplarımdan konuşmamı izlemelerini tavsiye ediyorum. Erdoğan’ın tehdit ve hakaretlerini aynen iade ediyorum. Bana yapılan hakaretleri, ben de yargıya taşıyacağım” dedi.

Eski eşten beyzbol sopalı darpKocaeli'nin Başiskele ilçesinde G.Ş., eski eşi Efsun Habipoğlu'nu (29), istediği borç parayı vermemesi üzerine beyzbol sopasıyla sokak ortasında darbetti. O anlar güvenlik kamerasına yansırken, gözaltına alınan G.Ş. adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler