Geri Dön

Korona günlerinde G20 Zirvesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, salgının yoksulluk ve eşitsizlik başta olmak üzere birçok sorunu daha  da derinleştirdiğini vurguladı.

Korona günlerinde G20 Zirvesi

Suudi Arabistan’ın dönem başkanlığındaki G20 Liderler Zirvesi koronavirüs salgını nedeniyle canlı bağlantıyla gerçekleşti. Erdoğan G20 zirvesine katılan liderlere seslenen Erdoğan, salgının yoksulluk ve eşitsizlik başta olmak üzere birçok sorunu daha  da derinleştirdiğini dile getirdi. Erdoğan, “Özellikle Afrikalı kardeşlerimiz ile  Asyalı ve Latin Amerikalı dostlarımız çok ciddi zorluklar yaşıyor. Mülteciler ve  zorla yerlerinden edilen kişiler, salgın karşısında en kırılgan kesimi  oluşturuyor. Bu insanlar ekonomik sıkıntılar yanında kasıtlı bir şekilde  körüklenen İslam düşmanlığı ve yabancı karşıtlığıyla da mücadele etmek zorunda  kalıyor. Hiçbirimiz bu vahim tabloyu görmezden gelemeyiz” dedi, Bu zor dönemde G-20 dönem başkanlığı görevini başarılı bir şekilde ifa eden Suudi Arabistan’ı tebrik eden Erdoğan, önümüzdeki dönem için de İtalya’ya  başarılar diledi.

 

Stajının son gününde kazada ölen üniversiteli toprağa verildi!Sakarya’da dün stajının son gününde kazada hayatını kaybeden üniversite öğrencisi Hakan Altun (22), gözyaşları içerisinde toprağa verildi. Cenaze öncesi bir süredir kanser tedavisi gördüğü öğrenilen anne Fatma Altun fenalaştı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber