Geri Dön
SiyasetKülliye’de sıkı korona önlemleri

Külliye’de sıkı korona önlemleri

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2.5 aylık İstanbul mesaisi döneminde Huber Köşkü’nde koronavirüse karşı uygulanan protokolün bir benzeri, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde de hayata geçirildi.

Külliye’de sıkı korona önlemleri

Bu çerçevede Külliye’ye gelen vatandaşlar ile protokolün tamamına test uygulanırken, Erdoğan’ın çalışmalarını yürüttüğü ana binaya çok kısıtlı sayıda ismin girişine izin veriliyor. Külliye girişinde tüm personelin ateşi yerleştirilen termal kameralar ile ölçülüyor. Külliye’de çalışan başdanışman dahil tüm personele belli aralıklarla test uygulanırken, ziyaretçi girişleri de kısıtlandı.

Belirli bir zorunluluk dışında ziyaretçi kabul edilmemesi istenilen Külliye’de, randevu verilen ziyaretçiler de 1 gün önceden teste tabi tutuluyor. 16 soruluk bir testin ardından çalışan ve ziyaretçilerden test için örnek alınıyor. Test sonucu olumlu ise ziyarete izin veriliyor.

Herkes teste tabi

Erdoğan’ın çalışmalarını yürüttüğü ana binaya giriş ise, sınırlandırıldı.

Ana binaya bazı çalışanların dahi girişine izin verilmezken, sadece belirlenen isimler Erdoğan’ın makam katına çıkabiliyor. Bu isimlerden de, Erdoğan ile yakın çalışma gerçekleştirmeleri nedeniyle dışarıdan insanlarla yüz yüze teması olabildiğince sıfıra indirmelerinin istendiği öğrenildi.

Erdoğan’ın görüşme yaptığı bazı üst düzey devlet yöneticileri de eğer yakın tarihte bir teste girmemiş ise teste tabi tutulurken, görüşme sırasında sosyal mesafeye dikkat ediliyor.

Akarca’yı kabul etti

Erdoğan’ın Ankara’da ilk kabullerinden biri İsmail Rüştü Cirit’in yaş haddinden emekliye ayrılmasıyla boşalan Yargıtay Başkanlığı’na seçilen Mehmet Akarca oldu. 70 dakika süren görüşmede Akarca’nın maske takmadığı, sosyal mesafenin korunduğu görüldü. Daha önce Erdoğan’ın kabullerinde tokalaşma fotoğrafları servis edilirken bu sefer tokalaşmaya dair bir görüntü yer almadı.

İran uyruklu mimar kadını dakikalarca darbettiSosyal medyada bir kullanıcı, annesi ve kendisinin 2 yıldır şiddete ve tehdite maruz kaldığını öne sürüp, darp görüntüleri paylaştı. Görüntülerde bir kadını tokat ve tekmelerle darp eden saldırganın, "Seni öldürsem de ben ceza yemem. Haberin olsun. Alacağım ceza en fazla 3-5 ay. Her şeyi göze alıyorum" sözleri dikkat çekti. Adana Valiliği, sosyal medyada yer alan görüntülerde şiddete uğrayan kadın hakkında "Önleyici tedbir kararı" uygulandığını, gözaltına alınan eşinin çıkarıldığı adli mercilerce tutuklandığını bildirdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler