Geri Dön

Libya’daki bordo berelilere özel arma

Libya’da BM tarafından tanınan Ulusal Mutabakat Hükümeti’ne (UMH) destek vermek üzere eğitim ve danışmanlık hizmeti veren, bir yandan da cephe gerisinde sivil yerleşim yerlerinde Hafter milislerinin tuzakladığı mayın ve EYP imhasını sürdüren Türk Silahlı Kuvvetleri’ne (TSK) bağlı Özel Kuvvetler Komutanlığı (ÖKK) personeli için özel bir peç (patch) tasarlandı.

Libya’daki  bordo berelilere özel arma

Hazırlanan armada, ÖKK brövesi, bordo bereli asker, Kartal ile Türk bayrağı yer aldı. TSK’ya 300’den fazla peç tasarlayan Ömer Erkmen tarafından hazırlanan armada, Trablus’un doğusunda yer alan Garabulli bölgesi (Castelverde) ile “Öncü-Keskin” timinin ismi not düşüldü. Armanın görüntülerini Instagram hesabından paylaşan Erkmen, “Evinden, ailesinden uzak, ülkesi için görev yapan tüm kahramanlara selam olsun, hepsi sağ salim en kısa zamanda evlerine dönsünler” ifadesini kullandı.

Kars'ta katliam gibi kazaKars’ın Sarıkamış ilçesine bağlı Karakurt-Horasan yolunda otobüs ile otomobilin çarpıştığı kazada, baba Asil Koca, anne Pakize Koca ve 4 yaşındaki Toprak Ege Koca hayatını kaybetti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber