Geri Dön

MHP Edirne İl Başkanlığına Zakir Tercan yeniden seçildi

MHP Edirne İl Başkanlığı Olağan Kongresi'nde başkan Zakir Tercan, güven tazeledi.

MHP Edirne İl Başkanlığına Zakir Tercan yeniden seçildi

Karadenizliler Derneği'nde düzenlenen kongre öncesi mehter takımı konser verdi.

Daha sonra Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan kongrede, gündem maddelerinin görülmesinin ardından seçime geçildi.

Tek liste ile gidilen seçimlerde mevcut Tercan, MHP Edirne İl Başkanlığı'na seçildi.

Başkan Tercan, gazetecilere yaptığı açıklamada, çok güzel ve yoğun katılımın olduğu bir kongre yaptıklarını belirtti.

Bugün 500'e yakın delegenin oy kullandığını ifade eden Tercan, koronavirüs salgını kapsamında, alınan karar gereği kongrenin seyircisiz düzenlendiğini belirtti.

Kendisini tekrar göreve getiren herkese teşekkür eden Tercan, " Ben partimi ve görevimi çok severek yapıyorum. Çok güzel projelerimiz var. Hedefim, 2023 yılında Edirne'de milletvekili çıkarmak ve belediyeyi kazanmak. Kongremiz herkese hayırlı olsun" dedi.

Mecidiyeköy-Mahmutbey metrosu açıldıAvrupa yakasının ilk sürücüsüz metro hattının 1. etabı olan M7 Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Hattı bugün ilk sürüşünü yaptı. 10 gün boyunca ücretsiz hizmet verecek olan metroya, güzergahı olduğu için binenler kadar, merakından binen yolcularda vardı. Yolculardan Selahattin Şimşek, "İlk olduğu için merak ettim bindim. Normalde kullandığım bir güzergah değil ama ilk defa binmek için, görmek için geldim. Tedbirliyiz maskemizi taktık geldik" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber