Geri Dön

Midyat’ta zeybek

İzmir merkezli Balkan Anadolu Derneği tarafından düzenlenen Diyarbakır gezisi, renkli görüntülere sahne oldu.

Midyat’ta zeybek

Midyat ilçesini ziyaret eden heyet burada Mardinliler ile kol kola Balkan ve Güneydoğu’ya özgü halaylar çekti. AK Parti İzmir Milletvekili Rıfat Sait ve AK Parti Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu da karşılıklı zeybek oynadı.
İzmir’den gelen heyeti ikinci günde AK Parti Diyarbakır Milletvekilleri Oya Eronat ve Galip Ensarioğlu yalnız bırakmadı. Midyat İlçesi’ne geçen heyet, Midyat Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu tarafından karşılandı. BDP’li Diyarbakır Belediye Başkanı Osman Baydemir’in yapılan geziye yaklaşımını değerlendiren Sait, “Baydemir ve Ahmet Türk gibi barış sürecine katkı sağlayanların samimiyeti göz ardı ediliyor. Ama bu iş olacak, çünkü halk bunu istiyor” diye konuştu.

TBMM Başkanı Şentop açıkladı! Ayasofya'da ilk namaz...Ayasofya kararı sonrası TBMM Başkanı Mustafa Şentop açıklamalarda bulundu. “Ne zaman namaz kılmaya gideceksiniz?” sorusuna ilişkin Şentop, ''En kısa zamanda. Muhtemelen önümüzdeki hafta içerisinde olabilir. En geç önümüzdeki hafta cumaya kadar bu konuda adım atılır. Hep beraber, siz de gelirsiniz.'' yanıtını verdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber