Geri Dön
SiyasetÖcalan Hakan Fidan'a hangi sözü verdi?

Öcalan Hakan Fidan'a hangi sözü verdi?

MİT'in Öcalan ile yaptığı barış görüşmelerinin yeni detaylarını daha önce bu konuda pek çok bilinmeyen ayrıntıyı gün ışığına çıkaran Yeni Şafak yazarı Abdülkadir Selvi yazdı..

Öcalan Hakan Fidan'a hangi sözü verdi?

Yazıya göre barış görüşmeleriyle ilgili süreç şu şekilde gelişti; İmralı ayrı devletten vazgeçti, MİT Kandil ile temas kurdu, silah bırakma ise AK Parti, CHP, MHP ve BDP’nin yer alacağı bir gözetim gücü koordinasyonuyla gerçekleşecek.

İşte yazının en canalıcı bölümleri...

"Yol haritasına göre, örgütün 'çelik kadro' adı verilen 50 yöneticisi, Avrupa'ya gönderilecek. Teröristlerin sınır ötesine çekilmesini, partilerin de temsil edileceği 'Gözlem Gücü' koordine edecek.

İmralı ayrı devletten vazgeçti

MİT Müsteşarı Hakan Fidan, Başbakan Erdoğan'ın talimatıyla Öcalan'a 'ayrı devlet' konusunu iki kez sordu. Öcalan 'ayrı devlet yok' güvencesi verdi. Diyalog Başbakan'a aktarıldı. Onay vermesi üzerine Fidan, Öcalan'la ikinci kez bir araya gelip, diğer konuları konuştu.

MİT Kandil'le de temasa geçti

Öcalan'ın 'bağımsız devlet' ve 'özerklik' şartından vazgeçmesiyle başlatılan süreç, Hakan Fidan ve BDP'lilerin Abdullah Öcalan'la görüşmesiyle yeni bir aşamaya geçti. Fidan İmralı ile görüşürken, MGK toplantısının ardından MİT'ten 4-5 kişilik bir heyet Kandil'le temasa geçti."

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Tasmasız dolaştırılan pitbull, iş insanının burnunu kopardıSamsun'da Azerbaycanlı iş insanı Arif Sehri (35), sokakta, sahibinin tasmasız dolaştırdığı pitbull cinsi köpeğin saldırısına uğradı. Köpeğin yüzünü ısırdığı Sehri, tedavisinin ardından şikayetçi oldu. Estetik ameliyat için bekleyen Sehri, “Köpeğin sahibi 'korkmayın bir şey yapmaz' dedi. Sevmek için eğilince bir anda yüzüme atladı, burnumu kopardı” dedi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler