Geri Dön
SiyasetOktay, AB Komiseri Johansson’ı kabul etti

Oktay, AB Komiseri Johansson’ı kabul etti

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, AB Komisyonu İçişlerinden Sorumlu AB Komiseri Ylva Johansson’ı kabul etti.

Oktay, AB Komiseri Johansson’ı kabul etti

ANKARA Milliyet - Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleşen görüşmeye, Oktay ve Johansson’ın yanı sıra AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut ve AB İçişleri Bakanlığı Genel Müdür Yardımcısı Johannes Luchner katıldı. Türkiye’nin, Suriye krizine ve mültecilere ilişkin dünyaya örnek bir yaklaşım sergilediğine, mülteci krizinde tüm yükümlülüklerini yerine getirdiğine işaret eden Oktay, AB’nin sadece mülteci meselesine odaklanarak, 18 Mart 2016’da sağlanan mutabakatın ana temellerini oluşturan hususları göz ardı ettiğine dikkati çekti. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da, Johansson ile bir araya geldi.

Çavuşoğlu, görüşmeye ilişkin Twitter’dan paylaştığı mesajda, Türkiye’nin AB ile olumlu gündemin sürdürülmesine önem verdiğini vurguladı. Bakan Çavuşoğlu, “Göç, vize serbestisi ve terörizmle mücadele alanlarında somut adımlar bekliyoruz” ifadesini kullandı. Johansson, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından da kabul edildi.

 

Muğla'da 2 metrelik yılan paniği! Buzdolabı motorundan çıktıMuğla'nın Marmaris ilçesinde, bir evin mutfağında yılan paniği yaşandı. Nevşehir’de, bir evin oturma odasındaki çekyatın içine giren yılan, evdekilerin yardım istediği komşu tarafından yakalandı. Edirne’de ise bir çiftlikteki tavuk kümesine girerek yumurtaları yiyen 2 metrelik zehirli engerek yılanı görüntülendi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler