Geri Dön

Paraguay’dan teşekkür mektubu

Paraguay Devlet Başkanı Mario Abdo Benitez’in eşi Silvana Abdo, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’dan, Paraguay’ın koronavirüs ile mücadelesine destek olmasını talep etti. Emine Erdoğan’ın devreye girmesi üzerine maske, tulum, koruyucu gözlükten oluşan tıbbi malzemelerin Paraguay’a gönderildiği bildirildi.

Paraguay’dan teşekkür mektubu

Türkiye 102 ülkeye tıbbi malzeme gönderirken bunlardan biri de Paraguay oldu. Paraguay’a giden yardımlar için ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın devreye girdiği belitildi. Paraguay Devlet Başkanı Benitez’in eşi Silvana Abdo, bir süre önce Emine Erdoğan’a mektup yazarak, Paraguay’ın salgınla mücadelesine destek olmasını talep etti. Emine Erdoğan’ın, devreye girmesi üzerine, her iki ülkenin de dışişleri ve sağlık bakanlıkları konuyla ilgili çalışma başlattı. “First lady”lerin görüşmesi ardından 50 bin koruyucu tulum, 30 bin N95 maske, 100 bin ameliyat maskesi, 2 bin koruyucu gözlük ve 50 bin galoştan oluşan tıbbi malzeme desteği Türkiye’den Paraguay’a geçtiğimiz günlerde gönderildi.

Yardımın gönderilmesinin ardından Silvina Abdo, Emine Erdoğan’a bir teşekkür mektubu göndererek, “Türkiye’nin bağışladığı koruyucu sağlık malzemeleri ülkedeki hastaların tedavisi için çalışan sağlık personelinin korunması için çok önemli. Türkiye’nin bu salgın karşısındaki çabaları ve insani yardımlarla göstermiş olduğu cömertlik şüphesiz ki alkışı ve takdiri hak eden bir örnektir” dedi.                

Antalya'da orman yangınıAntalya'nın Aksu ilçesinde yerleşim yerlerine çok yakın bölgede çıkan orman yangını paniğe neden oldu. Rüzgarla bir anda yayılan yangından vatandaşlar evlerinden kaçarak uzaklaşırken, alevler havadan ve karadan hızlı müdahale sonucu kontrol altına alındı. Yangında, 3 hektarlık alan küle döndü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber