Geri Dön
SiyasetPittella’dan AB için kritik uyarı

Pittella’dan AB için kritik uyarı

Avrupa Parlamentosu’nun ikinci büyük grubu olan Sosyalistler ve Demokratlar Grubu’nun Başkanı Gianni Pittella’nın, Türkiye’nin AB müzakereleri sürecine yönelik kritik uyarılarda bulunduğu öğrenildi.

Pittella’dan AB  için kritik uyarı

Pittella, beraberindeki heyetle birlikte, önceki gün TBMM’de CHP grubunu ziyaret ederek Grup Başkanvekili Özgür Özel ile milletvekilleri Selina Doğan, Şafak Pavey, Niyazi Nefi Kara, Gülsün Bilgehan ve Utku Çakırözer’den oluşan heyetle görüştü. Görüşmede, Türkiye’nin AB süreci, 15 Temmuz darbe girişimi ve sonrasında ilan edilen OHAL ile 16 Nisan halk oylaması konuları ele alındı. Milliyet’in aldığı bilgilere göre Pittella’nın “Türkiye’nin AB üyeliğine Avrupa Parlamentosu’nda en büyük desteği veren grubuz ancak bu desteği sürdürmemiz için sizin, kardeş partimizin burada kritik konularda çaba harcamanız gerekiyor. OHAL’in kaldırılması konusundaki mücadelenizi AP’de, Avrupa’da destekleyeceğiz. Eğer insan haklarına saygı noktasında Türk hükümeti daha fazla çaba harcamazsa, müzakerelerin devam etmesinin de bir anlamı yok” dediği belirtildi. Özel’in de, “Biz Türkiye için tam üyelik dışındaki hiçbir senaryonun gerçekleşmesini doğru bulmuyoruz. Özellikle ‘imtiyazlı ortaklık’ dile adlandırılan seçeneğin AKP’nin lehine ancak Türkiye’nin aleyhine olacağını savunuyoruz” dediği öğrenildi.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Erciş’te şiddetli rüzgar nedeniyle bir okulun çatısı uçtuVan'ın Erciş ilçesinde şiddetli rüzgar nedeniyle bir okulun çatısı uçtu.