Geri Dön
Siyaset‘Pozitif gündemi devam ettirmek birlikte çalışacağız’

‘Pozitif gündemi devam ettirmek birlikte çalışacağız’

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, resmi temaslarda bulunmak üzere gittiği Brüksel’de, AB Dışişleri Bakanları Toplantısı sonrasında AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell ile görüştü.

‘Pozitif gündemi devam ettirmek birlikte çalışacağız’

Borrell ile akşam yemeğinde bir araya gelen Çavuşoğlu, görüşme hakkında sosyal medya hesabından yaptığı değerlendirmede “AB Yüksek Temsilcisi Borrell ile pozitif gündemi devam ettirmek için birlikte çalışacağız” ifadesini kullandı. Türkiye ile AB arasında Gümrük Birliği’nin güncellenmesi, vize serbestisi, düzensiz göç ve terörle mücadelede daha fazla iş birliği gerektiğini kaydeden Çavuşoğlu, Suriye, Afganistan ve Libya dahil bölgesel konuları da ele aldıklarını ifade etti.

Satterfield’i kabul etti

Öte yandan Çavuşoğlu, Brüksel’e hareketinden önce ABD’nin Ankara Büyükelçisi David Satterfield ile Bakanlık’ta bir araya geldi. Görüşmede, iki ülke gündeminde yer alan konuların ele alındığı bildirildi.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Hollanda'da 1,5 metre sosyal mesafe kuralı kalktı, "korona kartı" uygulaması başladıHollanda'da, 1,5 metre sosyal mesafe kuralı ve birçok kısıtlama bugünden itibaren sonra erdi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler