Geri Dön
SiyasetSancar’dan Bahçeli’ye ‘kapatma’ tepkisi: HDP yönetime ortak olacak

Sancar’dan Bahçeli’ye ‘kapatma’ tepkisi: HDP yönetime ortak olacak

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, partisinin grup toplantısında MHP lideri Bahçeli’nin HDP’nin kapatılmasına yönelik sözlerine tepki gösterdi.

Sancar’dan Bahçeli’ye ‘kapatma’ tepkisi: HDP yönetime ortak olacak

“Bizi kapatma çabası onları daha da küçültecek bizleri daha da büyütecektir” diyen Sancar, 2 Mart 1994 yılında DEP milletvekillerinin tutuklanarak, partinin kapatılması sonrası yaşanan gelişmelere işaret etti.

‘Tarihe bakın’

Sancar, “Dönüp tarihe iyi bakın, tarihin aynasına bakmayı bilenler bizlerin bu saldırı dalgasından, bu istibdat karanlığından daha da güçlü çıkacağımızı çok iyi göreceklerdir. İktidarın küçük ortağı yine kapatma tehditlerini dolamış ağzına. Herhalde kendi kendilerinin yolunu açmak için tek çarelerinin olduğunu biliyorlar, o da bizi kapatmak. Korkmaya devam etsinler. HDP umutla, kararlılıkla inançla yürüyor. Büyüyerek bu yolu yürümeye devam edecek ve çok geç geç olmadan bu ülkenin yönetimine ortak olacak. Bunu böyle bilsinler” ifadelerini kullandı.

Erzurum’un Karaçoban belediyesine kayyum atama hazırlığı yapıldığını ileri süren Sancar, “28 Şubat yıldönümünde darbelerle hesaplaştığını, darbenin mağduru olduğunu söyleyen iktidar, 28 Şubat iktidarından, zihniyetinden daha da zalim pratiklere imza atıyor O nedenle 28 Şubat’ın akibeti ne olduysa bu iktidarın da akibeti o olacak” diye konuştu.

Türbede çekilen videoya büyük tepki!Adana’da Çoban Dede Türbesi içinde çekildiği iddia edilen ve sosyal medyada paylaşılan görüntü, tepkiyle karşılandı. Videoyu izleyen sosyal medya kullanıcıları, bu davranışı saygısızlık olarak nitelendirdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler