Geri Dön
Siyaset‘Sandık güvenliği için B planı devreye girdi’

‘Sandık güvenliği için B planı devreye girdi’

CHP sandık güvenliği için B planını devreye soktu. Sandıkların yüzde 98’inin görevlileri atanırken, seçim günü olası aksaklıklara karşı şimdiden “yedek” görevliler de belirlendi.

‘Sandık güvenliği için B planı devreye girdi’

MEHTAP GÖKDEMİR Ankara - CHP Parti Örgütü ve Örgüt Yönetimlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, Parti Meclisi’ne sunulan MYK Raporu’nda çalışmalara ilişkin şunları söyledi:

ÖRGÜT SEÇİME HAZIR: CHP örgütleri, seçimlere yarın olacakmış gibi hazır. 2018 yılında gerçekleşen genel seçimlerde, YSK tarafından oluşturulan 180 bin sandık baz alınarak başlattığımız sandık sorumlusu atama çalışmaları kapsamında; henüz önümüzdeki seçimin tarihi belli olmamasına rağmen, parti örgütümüz bu sandıkların %98’ine görevli ataması gerçekleştirmiştir. Bu kişilerin seçim günü herhangi bir nedenden dolayı sandık başında olamama ihtimaline karşılık, sandıkların önemli kısmına da yedek görevli ataması şimdiden yapıldı.

SAHTE SEÇMEN ARANACAK: Örgütlerimiz çalmadık kapı, girmedik ev bırakmayacak. Çalışmalarla birer öbek sorumlusu belirlenmektedir. Bu ziyaretlerde öbek sorumlusu; bölgesinde sahte seçmen olup olmadığını da araştıracak.

DOĞUDA ÜYE  ARTIŞI: Geçtiğimiz yıl bahar aylarında faaliyetlerine başlayan “Doğu Masası”, meyvelerini vermeye başladı. Bu süreçte üye sayılarımız; Ağrı’da %71, Batman’da %141, Diyarbakır’da %117, Mardin’de %122, Muş’ta %46, Siirt’te %49, Hakkari’de %71, Şırnak’ta %123, Van’da %131 arttı. Yeni üyeleriimizin büyük bir kısmı, AKP’den istifa edenlerden oluşuyor.