Geri Dön
Siyaset‘Şehitlerin kanı yerde kalmadı’

‘Şehitlerin kanı yerde kalmadı’

Akar, Fırat Kalkanı’nda iki askerin şehit olduğunu hatırlatarak “Hiçbir şehidimizin kanını yerde bırakmadığımız gibi gerekli operasyonları yaptık. 12 terörist etkisiz hale getirildi” dedi

‘Şehitlerin kanı yerde kalmadı’

ANKARA Milliyet - Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar ile Suriye’nin kuzeyindeki birliklerin sevk ve idare edildiği 2. Ordu İleri Komuta Yeri’nde inceleme ve denetlemelerde bulundu. Sınır ötesindeki birliklerin komutanları ile görüşen Akar, şunları söyledi: “24 Temmuz 2015’ten bugüne toplam 18 bin 292 terörist etkisiz hale getirildi. Bu yılın başından itibaren ise Irak’ın kuzeyindeki operasyonlar sonucunda 1581 terörist etkisiz hale getirildi. En son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar bu mücadele devam edecek.”

‘Artacak’

Teröristlerin Fırat Kalkanı Harekat bölgesinde gerçekleştirdiği saldırıda iki şehidin verildiğini anımsatan Akar, “Hiçbir şehidimizin kanını yerde bırakmadığımız gibi saldırı sonrasında da gerekli operasyonları yaptık. Şu ana kadar toplam 12 terörist etkisiz hale getirildi. Bu rakamın önümüzdeki günlerde artacağına inanıyoruz” diye konuştu.

Akar, ayrıca “Son dönemde İran hududunda muhtemel gelişmelere yönelik hudut hattında ilave tedbirler alınmış, hududumuz, birlik ve güvenlik sistemleri ile takviye edilmiştir. İçişleri Bakanlığımız başta olmak üzere ilgili bakanlık ve kurumlarla koordineli şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

ABD’den taziye mesajı

ABD’nin Ankara Büyükelçiliği, 24 Temmuz’da Fırat Kalkanı Harekatı bölgesinde teröristlerin saldırısı sonucu iki Türk askerinin şehit olması nedeniyle ‘üzüntü duyduklarını’ bildirdi. Büyükelçiliğin Twitter hesabından yayımlanan mesajda şu ifadelere yer verildi: “Türk birliklerinin El-Bab yakınlarında saldırıya uğradığı haberini almaktan üzüntü duyduk. Hayatını kaybeden iki askerin ailelerine en içten başsağlığı dileklerimizi sunar, yaralılara acil şifalar dileriz.”

Uçağa kuş çarptı, acil iniş yapıldı

Sınırdaki denetlemelerin ardından Gaziantep’ten ayrılan Akar ve komutanları taşıyan uçağın camının kuş çarpması sonucu çatladığı öğrenildi. Uçağın Adana’daki 10. Tanker Üs Komutanlığı’na acil iniş yaptığı, Akar ve komutanlarla ilgili olumsuz bir durum olmadığı öğrenildi.

 

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
17 Eylül 2021 koronavirüs tablosu ve aşı haritası belli oldu! Vakalar...Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosu açıklandı. Sağlık Bakanlığı tarafından 17 Eylül 2021 koronavirüs tablosu paylaşıldı. Bakan Koca yaptığı açıklamada, " Can kaybımız dünkü kadar fazla değil. Vaka sayımız, içinde olduğumuz hareketlilik dönemini aynı ciddiyetle yansıtıyor. Bu durum, yakın günlerde vefat sayılarına yansımaya devam edecek. Tam doz aşımızı olup, tedbirlere uyarak salgına karşı gerekli mücadeleyi vermeliyiz." dedi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler