Geri Dön
Siyaset‘Seyahatsever’ projesine 50 bin kadar genç başvurdu

‘Seyahatsever’ projesine 50 bin kadar genç başvurdu

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, gençlerin seyahat ederken 81 ildeki Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurtlarında ücretsiz konaklamasına imkan tanıyan ‘Seyahatsever’ projesine şu ana kadar 50 bine yakın başvuru yapıldığını söyledi.

‘Seyahatsever’ projesine 50 bin kadar genç başvurdu

Kasapoğlu, ‘Seyahatsever’ projesini DHA’ya anlattı. Ankara’da yeni hizmete girecek olan 4 bin öğrenci kapasiteli Cebeci Site Öğrenci Yurdu’nu inceleyen Bakan Kasapoğlu, “Zaten yurtlarımızın kapıları gençlerimize ardına kadar açık. Yaz boyu gençler yurtlarımızdan ücretsiz bir şekilde istifade etsin, rotalarını oluştursun. 3 gün süre verdik. 81 ildeki tüm yurtlar gençlerin hizmetine sunuldu. 15 Temmuz’da başladı proje, her geçen gün artan talep var. 50 bine yakın gencimiz bu anlamda projeye başvurdu. 18- 30 yaş arası gençler yaz boyu bu projeden ücretsiz şekilde istifade ediyor” ifadelerini kullandı. 

Projenin, gençleri seyahat etme noktasında teşvik ettiğini ve çok mutlu olduklarını belirten Bakan Kasapoğlu, “Yurtları ilk kez gören arkadaşlar var. Yurtlarımızın gençlerin yuvası olduğunu biz hep ifade ediyoruz. Gençler ne zaman ne talep ediyorsa, imkanlarımızı en ciddi şekilde onlara seferber etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Aynı zamanda ‘Genç Ne Sever? (GNS)’ platformumuz var. O platform çerçevesinde ‘Müze Kart’ı entegre ettik. Gittikleri yerlerde müzelerden, ören yerlerinden bu kart sayesinde ücretsiz şekilde yararlanabiliyorlar” diye konuştu. Kasapoğlu, Seyahatsever projesinde yaş sınırının 30’a yükseltilmesine, gençlerin olumlu tepkiler verdiğini kaydetti. Kasapoğlu, “Seyahatsever internet adresinden başvurabiliyorlar. Yeter ki gençlerimiz gezmek istesin, biz onların yanındayız” dedi.