Siyaset Son dakika: NATO'nun Doğu Akdeniz hamlesiyle ilgili Türkiye'den flaş açıklama!

Son dakika: NATO'nun Doğu Akdeniz hamlesiyle ilgili Türkiye'den flaş açıklama!

04.09.2020 - 12:15 | Son Güncellenme:

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, NATO'nun Doğu Akdeniz adımı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Doğu Akdeniz'deki gerilimle ilgili önkoşulsuz görüşme önerisini Yunan mevkidaşının kabul etmediğini söyledi. Çavuşoğlu, "Yunanistan bir kez daha diyalogdan yana olmadığını gösterdi." dedi. Fransa'nın Yunanistan'ı kışkırttığını belirten Çavuşoğlu, "Macron ne yapacağını şaşırdı." dedi.

Son dakika: NATOnun Doğu Akdeniz hamlesiyle ilgili Türkiyeden flaş açıklama

Bakan Çavuşoğlu'nun açıklamaları şöyle:

Haberin Devamı

Kimsenin hakkında gözümüz yok! NATO Doğu Akdeniz için iki ülkenin görüşmesini talep ettiğini bildirdi. Biz 'Memnuniyetle' cevabını verdik. Aynı görüş Yunanistan'a da soruldu ve 'Olur' cevabı alındı. Ama Yunanistan sonra NATO Genel Sekreteri'ni yalanladı. Ama burada yalan söyleyen Yunanistan'dır.

Yunanistan (NATO arabulucuğu konusunda yalan söyleyerek) bir kez daha diyalogdan yana olmadığını gösterdi.

Diyalogla çözüme evet dedik ama Atina hayır dedi. Kendisine güvenen, haklı olan görüşmeden kaçmaz. Yunanistan da haksız olduğunu biliyor. Yunanistan'ı kışkırtan da Fransa. Fransa'nın da derdini biliyoruz. 

Macron sömürgeci edasıyla gidiyor Lübnan'a ve bizi kötülüyor. Fransa gittiği her yeri sömürmüş ve bitirmiştir. Fransa bizim gittiğimiz yerleri ihya etmemizden rahatsız. Kazan kazan anlayışıyla herkesle ilişkilerimizi kuvvetlendirmek istiyoruz. Macron ne yapacağını şaşırdı.

Haberin Devamı

Bu tür davranışları bırakmayı öneriyorum Fransa'ya. 

Son dakika: NATOnun Doğu Akdeniz hamlesiyle ilgili Türkiyeden flaş açıklama