Geri Dön

Son dakika: Beştepe'de Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Melih Gökçek arasında çok kritik görüşme

İstifasının istendiği iddiaları ve sonrasında yapılan açıklamalarla gündemin ilk sırasında yer alan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek bu akşam Beştepe'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la kritik bir görüşme gerçekleştirdi. Erdoğan'ın İran dönüşü yaptığı, "istifa bu davada bir sorun olarak görülmemeli" açıklamasının hemen ardından gerçekleşen görüşme yaklaşık iki saat sürdü.

Son dakika: Beştepe'de Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Melih Gökçek arasında çok kritik görüşme

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın parti teşkilatlarına yönelik "Metal yorgunluğu var" açıklamasıyla başlayan, bazı il başkanlarının ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın istifalarıyla boyutlanarak devam eden tartışmalar, Ankara dahil 6 belediye başkanının istifasının istendiği iddialarının ardından gündemin ilk sırasına yükselmişti. Erdoğan, salı günü istifa iddialarıyla ilgili sorulara, "Şu anda böyle bir şey önümüzde yok. Ama bundan sonra da olmayacağı anlamına kesinlikle gelmez" yanıtını vermişti.

"Boşa uğraşırlar" demişti

Melih Gökçek ise konuyla ilgili yaptığı ilk açıklamada, "Şer odaklarının fitne çabalarına asla prim vermeyeceğiz. Recep Tayyip Erdoğan'a destek olmak ümmetin her ferdinin görevidir. Çünkü sayın Erdoğan sadece Türkiye'nin değil ümmetin lideridir. Fitne peşinde olanlar boşa uğraşırlar" ifadelerini kullanmıştı.

"Partinin de şerefi var"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, son olarak İran dönüşünde uçakta yaptığı açıklamada ise, "Bir makama getirilirken her şey iyi güzel, ama benim metal yorgunluğu olarak dediğim durumlarda makamı boşaltılmasının istenilmesi niye yadırganıyor? Kaldı ki istifa ya da görevden ayrılma, bu davada bir sorun olarak görülmemelidir. Ama dava olarak görmez de, hasbi değil hesabi davranırsan; ‘Benim şanım var şerefim var’ dersen, kusura bakma ama partinin şerefi herkesin şerefinin şanının çok daha önündedir" demişti.

"Önümüzdeki ay" vurgusu

Gökçek dün twitter hesabından yaptığı paylaşımda ise Ankara'nın üniversite rektörleriyle bir araya geldiğini belirterek, "İnşallah önümüzdeki ay bazı hazırlıklar yapıp, daha kapsamlı bir toplantı yapacağız" ifadelerini kullanmıştı. Gökçek'in "önümüzdeki ay" ifadesini kullanması dikkat çekmişti.

Beştepe'de görüşme

Yaşanan sürecin ardından Gökçek dün akşam saatlerinde Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kabul edildi. Erdoğan'ın programında bulunmayan görüşme yaklaşık 2 saat sürdü.

Azerbaycan, İran sınırında tam kontrol sağladıAzerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Zengilan’a bağlı Ağbend kasabasının Ermeni işgalinden kurtarılmasıyla Azerbaycan-İran devlet sınırında tam kontrolün sağlandığını duyurdu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber