Geri Dön

Son dakika... CHP'de taciz iddiaları! Salıcı'dan flaş açıklama

Gelen son dakika haberine göre; CHP Konya İl Başkanlığı'ndaki taciz iddiaları üzerine CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, 'İddia edildiği gibi bir durum söz konusu değil, il başkanı görevine devam ediyor' dedi.

Son dakika... CHP'de taciz iddiaları! Salıcı'dan flaş açıklama

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, Konya teşkilatındaki taciz iddialarına ilişkin, "Cumhuriyet Halk Partisi olarak şunu gördük ki ortada iddia edildiği gibi bir durum söz konusu değil, dolayısıyla İl Başkanımızla ilgili herhangi bir disiplin soruşturması yapılmasına ihtiyaç olmadığı kanaati oluştu. İl Başkanımız görevinin başında." dedi.

Salıcı, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, bir kadına tacizde bulunduğu iddia edilen CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş hakkında yürütülen disiplin soruşturmasına ilişkin açıklamada bulundu.

"Cumhuriyet Halk Partisi olarak şunu gördük ki ortada iddia edildiği gibi bir durum söz konusu değil, dolayısıyla İl Başkanımızla ilgili herhangi bir disiplin soruşturması yapılmasına ihtiyaç olmadığı kanaati oluştu. İl Başkanımız görevinin başında." ifadesini kullanan Salıcı, benzer bir durumun da Bursa'nın Osmangazi ilçesinde gerçekleştiğini aktardı.

Salıcı, "Osmangazi'de konunun muhatabı olan İlçe Başkanının istifası alındı hızlı bir şekilde ve kendisi disipline sevk edildi. Disiplin sürecinde konunun detayları ortaya çıkacak." bilgisini verdi.

Son dönemde taciz üzerinden Cumhuriyet Halk Partisi'ni yıpratmaya yönelik "yandaş medya"nın linç girişiminin söz konusu olduğunu savunan Salıcı, şunları kaydetti:

"Cumhuriyet Halk Partisinin kadına karşı işlenen suçlarda, taciz konusunda tavrı tavizsiz. Büyük bir titizlikle bize gelen başvurular, konular inceleniyor ve bu konuyla ilgili gereken şey en hızlı şekilde yapılıyor. Cumhuriyet Halk Partisi'nin kadına karşı işlenen suçlarda 'sıfır tolerans politikası' umarım diğer siyasi partilere, diğer kurullara örnek olur çünkü kadına karşı işlenen suçların siyaset üstüne çıkarılması bu konuların sadece bir siyasi partinin değil, tüm toplumun sorunu olduğunun bilinmesinde büyük bir fayda var. İktidar cenahının bizim şimdiye kadar Meclis'te vermiş olduğumuz kadına karşı işlenen suçlarla ilgili cezaların artırılmasını isteyen yasa tekliflerimizi, soru önergelerimizi, araştırma önergelerimizi büyük bir titizlik ve büyük bir kararlılık içinde sonuçsuz bıraktığını biliyoruz."

İki gündür kayıp olarak aranan kişi aracında ölü bulunduBursa’da 2 gündür kayıp olarak aranan makine mühendisi Caner Kurt (35), ormanlık alanda park halinde olan otomobilinin içerisinde ölü bulundu. Kafasına poşet geçirilmiş halde bulunan Kurt’un helyum gazıyla intihar ettiği şüphesi üzerinde duruluyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber