Geri Dön

Son dakika... Hulusi Akar'dan son dakika S- 400 açıklaması

Milli Savunma Bakanı Akar, "S-400'ler NATO'nun komuta kontrol alt yapısına entegre edilmeyecek. Bağımsız olarak konuşlandırılacak." dedi.

Son dakika... Hulusi Akar'dan son dakika S- 400 açıklaması

 

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Amerikan Bloomberg'in sorularını yanıtladı.

Bakan Akar, S-400 hava savunma sisteminin bağımsız olarak konuşlandırılacağını belirterek, şunları söyledi:

"S-400’ler halihazırda NATO içerisinde olan S-300’ler gibi ayrı bir sistem olarak kullanılacak. Temin edilen her savunma teçhizatı test ve sistem kontrolünü içerir."

Hulusi Akar, "Bugüne kadar sadece Rusya Türkiye'nin ihtiyaçlarına uygun şekilde cevap verdi" açıklamasını yaptı.

Akar, Patriot'lar için ABD'yi işaret ederek, "Fransa-İtalya ortaklığında yapılan bir savunma sistemi için görüşmeler yapıyoruz, ABD'den de Patriot'ları uygun koşullar altında alabiliriz" dedi.

Akar, Türkiye'nin, NATO bünyesinde üzerine düşen sorumlulukları yerine getirdiğine dikkat çekti, müttefiklerden de güvenlik endişelerini anlamasını ve buna cevap vermesini beklediğini vurguladı.

Bakan Akar, S-400’lerin bir ihtiyaç olduğunu, S-400 almanın Ankara’nın NATO’dan uzaklaştığı anlamına gelmeyeceğini bir kez daha vurguladı.

 

Yeni doğan bebeği taşıyan ambulans otomobille çarpıştı! Baba kazanın şokunu yaşadıBursa'da sabah saatlerinde doğan bebeği taşıyan ambulans, otomobille çarpıştı. Kazanın ardından içerisinde bebeğin bulunduğu kuvöz, başka bir ambulansa nakledildi. Kazada ambulans şoförü Orhan G. (39) ile otomobil sürücüsü Samet Canpolat (22) yaralandı. Ambulansı aracıyla takip eden bebeğin babası Murat Güneş, "Bu manzarayı görünce insan şoka girmez mi ?" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber