Geri Dön
SiyasetSon dakika... İlk olacak! Türkiye-ABD arasında önemli görüşme

Son dakika... İlk olacak! Türkiye-ABD arasında önemli görüşme

Gelen son dakika haberine göre; Ankara-Washington hattında beklenen görüşme için tarih netleşti. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanı Anthony Blinken ile yarın bir telefon görüşmesi yapması bekleniyor. Dış Politika Analisti Ali Çınar, ayrıntıları Washington'dan aktardı.

Bakanlık düzeyinde ilk görüşmenin yarın olacağını belirten Ali Çınar, CNN TÜRK canlı yayınında şu ifadelere yer verdi;

Biden yönetiminden dışişleri bakanları seviyesinde toplantı yarın yapılacak. Gözler yarınki toplantıda. Zira Türkiye ile ABD arasında hali hazırda olan sorunların konuşulması bekleniyor. Bunun en başında S-400, F-35, YPG/PKK olmak üzere bölgesel sorunlar ele alınacak. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, aslında Anthony Blinken'ı dışişleri bakan yardımcısı olduğu dönemden tanıyordu. O nedenle bu toplantı, yarınki telefon görüşmesi çok önemli. Zira Anthony Blinken, şu ana kadar 30'un üzerinde dışişleri bakanıyla bir telefon görüşmesi yapmıştı. İleriki aylarda da NATO zirvesinde iki bakanın bir araya gelme ihtimali çok yüksek.

 

 

Kamyonet ile otomobil çarpıştı: 1 ölü, 4 yaralıMuş'un Korkut ilçesinde kamyonet ile otomobilin çarpışması sonucu 1 kişi hayatını kaybetti, 4 kişi ağır yaralandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler