Geri Dön
SiyasetSon dakika! 'Katarlı öğrenciler tıp fakültelerine sınavsız girecek' iddialarına AK Parti'den tepki

Son dakika! 'Katarlı öğrenciler tıp fakültelerine sınavsız girecek' iddialarına AK Parti'den tepki

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Katarlı öğrencilerin tıp fakültelerine sınavsız ve ücretsiz gireceği yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını açıkladı. Turan sosyal medya üzerinden Kemal Kılıçdaroğlu'nun paylaşımına tepki gösterdi.

Son dakika! 'Katarlı öğrenciler tıp fakültelerine sınavsız girecek' iddialarına AK Parti'den tepki

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, resmi sosyal medya hesabı üzerinden, Katarlı gençlerin Türkiye'deki tıp fakültelerine sınavsız ve ücretsiz öğrenci olarak alınacakları yönünde bir haber paylaştı. AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan ise bu paylaşımı tepki göstererek yalanladı. Turan, "YKS'ye saatler kala attığın bu tweet'in altında ezileceksin! Siyasetini, yalan dilini biz çekelim, eyvallah; ama milyonlarca gencimizin sınav öncesi moral ve motivasyonunu bozmaya hakkın yok! Protokol iki ülke arasındaki askeri personel-askeri öğrencileri kapsıyor ve yeni değil" ifadelerini kullandı. 

Son dakika Katarlı öğrenciler tıp fakültelerine sınavsız girecek iddialarına AK Partiden tepki

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Dikkat! Uzmanlar açıkladı: "Gizlilik sözleşmesi" tuzağına düşmeyinDijitalleşmenin iyiden iyiye hızlandığı günümüzde, kişisel verilerin korunması da bir o kadar zorlaşıyor. Öyle ki telefonlara indirilen birçok uygulamada yer alan kullanıcı sözleşmesini kabul etmek bile kişisel bilgilerin elde edilmesine olanak sağlıyor. Ancak uzmanlar, sözleşme ile bile olsa kişisel verilerin izinsiz paylaşılmasının suç olduğuna dikkat çekiyor.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler