Geri Dön
SiyasetSon dakika: Memleket Partisi kuruldu!

Son dakika: Memleket Partisi kuruldu!

CHP ile yollarını ayıran Muharrem İnce, Memleket Partisi’nin kuruluşu için İçişleri Bakanlığı’na başvurdu. Memleket Partisi Sözcüsü Gaye Usluer partinin kurulduğunu ve Muharrem İnce'nin oy birliğiyle Genel Başkan seçildiğini duyurdu.

Son dakika: Memleket Partisi kuruldu!

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 2018 seçimlerindeki Cumhurbaşkanı adayı olan Yalova eski Milletvekili Muharrem İnce, Eylül 2020’de Sivas’ta başlattığı “Memleket Hareketi” sonrası hazırlığını yaptığı Memleket Partisi’nin resmi olarak kurulması için İçişleri Bakanlığı’na başvuruda bulunmuştu. 

Partinin sözcülüğüne, kısa süre önce CHP’den istifa eden Gaye Usluer getirildi.  Usluer’in bugün partinin ilk basın toplantısını düzenledi ve Memleket Partisi'nin resmen kurulduğunu duyurdu. 

MEHMET ALİ ÇELEBİ, ÖZCAN ÖZEL, HÜSEYİN BARANER...

Partinin kurucular kurulunda yer alan isimler arasında CHP'den istifa eden İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, Karabük Milletvekili Hüseyin Avni Aksoy ve Yalova Milletvekili Özcan Özel ve Gaye Usluer yer alırken, iş insanları Serkan Ufuk Akgün, Hüseyin Baraner ile gazeteci Şaban Sevinç de partideki tanınmış isimler oldu.

 

 

Milliyet'te Gündem (14 Haziran 2021)İşte Türkiye'de ve dünyada gündemin öne çıkan haber başlıkları;

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler