Geri Dön
SiyasetSon dakika: Türkiye'den İsrail'deki Mescid-i Aksa saldırısına sert tepki: Şiddetle kınıyoruz

Son dakika: Türkiye'den İsrail'deki Mescid-i Aksa saldırısına sert tepki: Şiddetle kınıyoruz

Gelen son dakika haberine göre; Dışişleri Bakanlığı: "İsrail güvenlik güçlerinin Mescid-i Aksa’da ibadet eden Filistinlilere yönelik gerçekleştirdiği saldırıları şiddetle kınıyoruz" açıklamasını yaptı

Son dakika: Türkiye'den İsrail'deki Mescid-i Aksa saldırısına sert tepki: Şiddetle kınıyoruz

 Bakanlıktan yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:  İsrail güvenlik güçlerinin Mescid-i Aksa’da ibadet eden Filistinlilere yönelik gerçekleştirdiği ve çok sayıda Filistinli sivilin yaralanmasına sebep olan saldırıları şiddetle kınıyoruz.

Ramazan ayı boyunca Filistin halkının ibadet özgürlüğünü ve Harem-i Şerif'in statüsünü hedef almak suretiyle bu akşamki olaylara sebebiyet veren İsrail Hükümetini, sözkonusu provokatif ve saldırgan tutumuna bir an evvel son vermeye çağırıyor ve aklı selime davet ediyoruz.

Bugün Sayın Bakanımızın davetlisi olarak ülkemizi ziyaret eden Filistin Dışişleri Bakanı Riad Malki ile bu konuda uluslararası alanda atılabilecek adımlar ele alınmış olup, Türkiye Filistin halkının haklı davasına destek vermeye devam edecektir.

 

Haziran'da şoke eden görüntü! Bir anda bastırdıBursa'da'da etkili olan sağanak ve dolu nedeniyle cadde ve sokaklar göle döndü. Hazırlıksız yakalanan vatandaşlar, önlem almaya çalıştı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler