Dışişleri

Dışişleri

Son dakika dışişleri haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan dışişleri gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan dışişleri haber sayfamızda...

Dışişleri

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 60.885 disisleri haberi bulunmuştur.
Dubai Emiri'nin kızı Prenses Latife ablası için de yardım istedi
Dubai Emiri'nin kızı Prenses Latife ablası için de yardım istediDubai Emiri Şeyh Muhammed bin Reşit El Maktum'un kızı Prenses Latife El Maktum, İngiltere polisine, ablası Prenses Şamsa'nın 20 yıldan uzun bir süre önce Cambridge'te kaçırılması davasını yeniden incelemesi çağrısında bulundu.
25.02.2021Dünya
Son dakika haberler: Ermenistan çatırdıyor! Paşinyan orduya karşı...
Son dakika haberler: Ermenistan çatırdıyor! Paşinyan orduya karşı...Ermenistan ordusu, İskender füzelerinin patlamadığını söyleyen Başbakan Paşinyan'ın istifasını isteyen bir bildiri yayınladı. Paşinyan, Reuters haber ajansının 'son dakika' koduyla duyurduğu bildiriye yanıt olarak taraftarlarını sokağa çıkmaya çağırdı ve Genelkurmay Başkanı'nı görevden aldı. Paşinyan destekçileriyle muhalifler arasında çıkan arbedeyi, Rus televizyonları ekrana getirdi. Dakikalar sonra Erivan semalarında savaş uçakları alçak uçuş yaptı. Rusya'dan ise ilk açıklama geldi, yaşananlardan endişe duyulduğunu belirten Kremlin tarafları sağduyuya davet etti. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ise, Ermenistan'daki darbe girişimini şiddetle kınadığını söyledi. Halka seslenen Paşinyan, Ermeni askerlerine işlerini yapmalarını ve Ermenistan'ın sınırlarını savunmasını söyledi. Ermeni Başbakan, "Ordu halkın seçtiğim iktidara itaat etmeli, iç siyasi sürece müdahil olmamalıdır" ifadelerini kullandı. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ise, "Ermenistan‘da buhran hüküm sürüyor. Birbirlerini itham ediyor, birbirlerine giriyorlar." dedi.
25.02.2021Dünya
Paşinyan istifa etti mi? Ermenistan'da darbe mi oldu, neler oluyor?
Paşinyan istifa etti mi? Ermenistan'da darbe mi oldu, neler oluyor? Ermenistan'da sıcak gelişmeler yaşanıyor. Ermenistan ordusu Paşinyan'ın istifasını isterken "Ermenistan'da darbe mi oluyor? Son durum nedir?" sorusu sıklıkla soruluyor.
25.02.2021Dünya
Son dakika... Ermenistan'daki darbe girişimine Türkiye'den ilk açıklama
Son dakika... Ermenistan'daki darbe girişimine Türkiye'den ilk açıklamaGelen son dakika haberine göre; Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ermenistan'daki darbe girişimiyle ilgili, 'Darbe ve darbe girişimini şiddetle kınıyoruz' dedi.
25.02.2021Siyaset
Macaristan’da ele geçirilen Türkiye'ye ait tarihi eserler Çavuşoğlu’na teslim edildi
Macaristan’da ele geçirilen Türkiye'ye ait tarihi eserler Çavuşoğlu’na teslim edildiDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Macaristan Dışişleri ve Dış Ticaret Bakanı Peter Szijjarto ile biraraya geldi. Görüşmede, Macaristan’da ele geçirilen Türkiye'ye ait tarihi eserler teslim edildi.
25.02.2021Siyaset
Facebook ve Instagram'dan Myanmar'da kritik hamle
Facebook ve Instagram'dan Myanmar'da kritik hamleAskeri cuntanın yönetime el koymasıyla sıkıntılı günler geçiren Myanmar'a sosyal medya platformları da müdahale etti. Facebook ve Instagram, Myanmar ordusuna ait hesapları kaldırdı.
25.02.2021Teknoloji
Bakan Çavuşoğlu, Hırvatistan'a gidiyor
Bakan Çavuşoğlu, Hırvatistan'a gidiyorDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, yarın Hırvatistan'a resmi ziyaret gerçekleştirecek.
25.02.2021Siyaset
Mercan, Tokyo’dan Washington’a geçti
Mercan, Tokyo’dan Washington’a geçtiTürkiye-ABD ilişkilerinin seyri açısından kritik önem taşıyan Washington Büyükelçiliği’ne “siyaset kökenli” bir isim atandı.
25.02.2021Siyaset
Nükleer gerilim tırmanıyor
Nükleer gerilim tırmanıyorİran ile Batı dünyası arasındaki nükleer tartışma sürerken, iki taraf da geri adım atmamakta ısrarcı. Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı, İran’ın, uranyumu en az yüzde 20 oranında zenginleştirmeye başladığını teyit etti. Yüzde 20’lik saflık oranı, İran’ın nükleer silaha teknik açıdan birkaç adım uzaklıkta olduğu anlamına geliyor. İran lideri Ayetullah Ali Hamaney ise, nükleer programdan geri adım atmayacaklarını ve uranyumu da yüzde 60 zenginleştirecek kadar ileri gideceklerini belirtti.
25.02.2021Dünya
Fransız Bakan'dan Uygur Türkleri adımı! Belgelere ulaşıldı
Fransız Bakan'dan Uygur Türkleri adımı! Belgelere ulaşıldıFransa Dışişleri Bakanı Le Drian, Çin'in Sincan Uygur Özerk Bölgesi'nde Uygur Türklerine karşı yapılan haksız uygulamaları, kurumsallaşmış gözetim ve baskı sisteminin olduğunu gösteren bilgi ile doğrulayıcı belgelerin kendilerine ulaştığını belirtti.
24.02.2021Dünya
Biden'ın kilit adamı Çin ve Rusya'yı hedef aldı
Biden'ın kilit adamı Çin ve Rusya'yı hedef aldıABD Başkanı Joe Biden'ın Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) Direktörlüğüne aday gösterdiği eski diplomat William Burns, Senatodaki adaylık oturumunda, ABD'nin istihbarat açısından en önemli rakiplerinin önce Çin, ardından Rusya olduğunu söyledi.
24.02.2021Dünya
Türkiye, Nijerya'daki terör saldırılarını kınadı
Türkiye, Nijerya'daki terör saldırılarını kınadıDışişleri Bakanlığı, Batı Afrika ülkesi Nijerya'nın Borno eyaletinde meydana gelen terör saldırılarını kınadı.
24.02.2021Siyaset
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'nun Macaristan ziyareti Gül Baba Türbesi ile başladı
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'nun Macaristan ziyareti Gül Baba Türbesi ile başladıDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Macaristan'daki Osmanlı eserlerinden Gül Baba Türbesi'ni ziyaret etti.
24.02.2021Siyaset
Venezuela ülkedeki AB Temsilcisini 'istenmeyen kişi' ilan etti
Venezuela ülkedeki AB Temsilcisini 'istenmeyen kişi' ilan ettiVenezuela Dışişleri Bakanı Jorge Arreaza, Karakas'taki Avrupa Birliği (AB) Heyeti Başkanı Büyükelçi Isabel Brilhante Pedrosa'nın "istenmeyen kişi" ilan edildiğini ve ülkeden çıkması için kendisine 72 saat verildiğini açıkladı.
24.02.2021Dünya
İtalya, Kongo'daki büyükelçi saldırısı için BM'den açıklama istedi
İtalya, Kongo'daki büyükelçi saldırısı için BM'den açıklama istediİtalya Dışişleri Bakanı Luigi Di Maio, Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nin (KDC) doğusunda İtalyan büyükelçisi ve koruma görevlisinin hayatını kaybettiği Birleşmiş Milletler (BM) Dünya Gıda Programı (WFP) konvoyuna yönelik saldırıya ilişkin BM'den detaylı bilgi istediklerini söyledi.
24.02.2021Dünya
Dışişleri Bakanlığından 'Struma' açıklaması
Dışişleri Bakanlığından 'Struma' açıklamasıDışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, "Holokost'tan kaçmak isterken 79 yıl önce 'Struma' gemisinde hayatını kaybedenleri saygıyla anıyoruz" dedi.
24.02.2021Siyaset
Myanmarlı darbecilerin ilk yurt dışı ziyareti Tayland'a
Myanmarlı darbecilerin ilk yurt dışı ziyareti Tayland'a1 Şubat'ta yönetime el koyan cuntanın dışişleri bakanı Tayland'ı ziyaret etti, temasa ilişkin Myanmar tarafından henüz bir açıklama yok.
24.02.2021Dünya
‘Türkmen gazı için hazırız’
‘Türkmen gazı için hazırız’Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkmenistan Dışişleri Bakanı Raşid Meredov ve Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov, Türkiye-Azerbaycan-Türkmenistan Üçlü Dışişleri Bakanları 5. Toplantısı gerçekleştirdi.
24.02.2021Siyaset
‘Yunanistan 80 bin mülteciyi geri itti’
‘Yunanistan 80 bin mülteciyi geri itti’Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, son 3 yılda, 80 binden fazla mültecinin Yunanistan tarafından Türkiye’ye geri itildiğini söyledi.
24.02.2021Dünya
İtalya bu haberle sarsılmıştı! Cenazeleri getirildi
İtalya bu haberle sarsılmıştı! Cenazeleri getirildiKongo Demokratik Cumhuriyeti'nin (KDC) doğusunda Birleşmiş Milletler (BM) Dünya Gıda Programı (WFP) konvoyuna yönelik saldırıda hayatını kaybeden İtalya’nın bu ülkedeki Büyükelçisi Luca Attanasio ve koruma görevlisi Vittorio Iacovacci’nin cenazeleri İtalya'ya getirildi.
23.02.2021Dünya
Dışişleri'nden Yunanistan'da bulunan Osmanlı Mezarlığıyla ilgili açıklama
Dışişleri'nden Yunanistan'da bulunan Osmanlı Mezarlığıyla ilgili açıklamaYunanistan'ın Halkidiki kentinde tespit edilen Osmanlı döneminden kalma 201 mezara ilişkin, Yunanistan’ın Ankara Büyükelçisi'nin Dış İşleri Bakanlığına çağrıldığı ve Türkiye'nin Atina Büyükelçiliğince Yunan Dışişleri Bakanlığı nezdinde girişimde bulunulduğu bildirildi.
23.02.2021Gündem
Nijer'de cumhurbaşkanı seçim sonucuna muhalefetten itiraz
Nijer'de cumhurbaşkanı seçim sonucuna muhalefetten itiraz Nijer'de muhalefet, 21 Şubat'ta 2'nci turu yapılan cumhurbaşkanı seçimini iktidarın adayı Mohamed Bazoum'un kazanmasını "soygun" olarak niteledi.
23.02.2021Dünya
ABD Dışişleri Sözcüsü Price: İran nükleer yükümlülüklerinden uzaklaşıyor
ABD Dışişleri Sözcüsü Price: İran nükleer yükümlülüklerinden uzaklaşıyorABD Dışişleri Sözcüsü Ned Price, Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı (UAEA) müfettişlerine özel denetim izinleri veren Ek Protokol'ü askıya alan İran'ın yanlış yöne gittiğini ve nükleer konusundaki sınırlamalarından uzaklaştığını söyledi.
23.02.2021Dünya
Bakan Çavuşoğlu: "Özel bağlar üzerine bina ettiğimiz ilişkilerimiz kapsamlı bir ortaklığa dönüştü"
Bakan Çavuşoğlu: "Özel bağlar üzerine bina ettiğimiz ilişkilerimiz kapsamlı bir ortaklığa dönüştü"Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye, Azerbaycan ve Türkmenistan arasında özel bağlar üzerine inşa edilen ilişkilerin bugün kapsamlı bir ortaklığa dönüştüğünü belirtti.
23.02.2021Haberler
Libya’da tarafsız yayın yapmayı hedefleyen medya platformu “Fawasel” tanıtıldı
Libya’da tarafsız yayın yapmayı hedefleyen medya platformu “Fawasel” tanıtıldıLibya’nın başkenti Trablus’ta ülkede medya alanındaki ihtiyacı gidermeyi hedefleyen yeni platform kamuoyuna tanıtıldı.
23.02.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

mevlüt çavuşoğludışişleri bakanıErmenistandarbeRusya

Dışişleri ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.