Geri Dön

Sonuçları merakla bekleniyordu... 'Trakya'nın incisi haline getireceğiz'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 26 Mart 1999'da hapse girdiği Kırklareli'nin Pınarhisar ilçesi, 31 Mart'ta gerçekleşen yerel seçimlerle birlikte AK Parti'ye geçti. CHP tarafından yönetilen ilçede, AK Parti adayı İhsan Talay büyük bir başarı gösterdi.

Sonuçları merakla bekleniyordu... 'Trakya'nın incisi haline getireceğiz'

Belediye Başkanı seçilen İhsan Talay, Ahaber'e açıklalamalarda bulundu. Talay, "Öncelikle Pınarhisar'da hasret bitti. Cumhurbaşkanımız burada hapis yatmaya geldiğinde ben 14 yaşındaydım. Bugün 20 yıl sonra burada ben Belediye Başkanı oldum. Güzel bir döneme başlıyoruz inşallah. Bu güzel başarıyı Cumhurbaşkanımıza hediye ediyoruz. Ülkemizde olan gelişmeler Kırklareli'nde de olacak ve her şey daha iyi olacak. Burayı Trakya'nın incisi haline getireceğiz. Biz vatandaşlarımıza söz verdik, bu ilçeyi alırsak Cumhurbaşkanımızı davet edeceğimizi söyledik. Sayın Cumhurbaşkanımızı da ilçemize en yakın zamanda bekliyoruz" diye konuştu.

'Bu katliamın hesabını hukuk önünde soracağız'Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Hocalı katliamının hesabını hukuk önünde soracaklarını belirterek, "Hocalı katliamını kınıyor, hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet diliyorum." ifadesini kullandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber