Geri Dön
Siyaset‘Sonuna kadar mücadele etmezsem namerdim’

‘Sonuna kadar mücadele etmezsem namerdim’

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, sosyal medyada, hakkında “Fosforlu Meral” etiketiyle başlatılan kampanyaya tepki gösterdi.

‘Sonuna kadar mücadele  etmezsem namerdim’

Akşener, partisinin grup toplantısında özetle şunları söyledi:

BÖYLE Mİ MÜCADELE EDECEKSİN?: (Sosyal medyadaki ‘Fosforlu Meral’ tag’ı) Ortağım dediklerin, şehitlerimizin olduğu o acı günde, benim için sosyal medyada hakaret kampanyası başlattılar, çıkıp da iki laf edemedin. Bu mu senin mücadelen? Sayın Erdoğan; kadına yönelik şiddetle; ‘Kadına şiddet abartılıyor’ diyerek mi mücadele edeceksin? Sana ters laf eden için savcıları harekete geçiriyorsun. Ama kadınlara karşı en ağır, en haysiyetsiz saldırılarda, ortada yoksun. Şunu aklına iyice yerleştir; kadına hakaret etmek, cinsiyetçi paylaşımlar yapmak, kadına yönelik şiddetin provasıdır. Bu milleti ayırmadan, aileni koruduğun gibi koruyacaksın. Yani işini yapacaksın.

KERESTE GİBİ YAŞAM: İsmet Büyükataman isimli bir yaşam formu, başından itibaren bana Türk filmlerinden -ki Sayın Bahçeli kitap okumaz ama Türk filmlerine meraklıdır- tuhaf kadın karakterlerinin isimlerini sıfat olarak kullandı. Son dönemde öne çıkan, cengaver bir yaşam formu daha var. Bu arkadaş ise sövmenin, sinkafın dibine gitti. Allah’ım sen ne büyüksün. Kereste gibi adamları, kereste gibi yaşam formlarının, erkek demeye midem kalkıyor, onların yüzünün ne iğrenç olduğunu, şuur altlarının ne kadar pis olduğunu ve her birinin ne kadar korkak olduğunu göstermeye beni vesile kıldın. Bu yaşam formlarının eşlerinin suratına nasıl baktığını merak ediyorum.

DESTEK VERDİ: Madem Cumhurbaşkanısın eyvallah, bu ülkedeki her kadının namusunun, şerefinin, can güvenliğinin garantisi sensin. ‘Sensin’ derken neyi kast ediyorum hâkimlerdir, savcılardır. Ama sen destek verdin. Trollerin destek verdi. Hepinizi Allah’a havale ediyoruz. Bugün olmazsa Allah’ın önünde hesaplaşacağız sizlerle. Bir kadına bu manada namusu şerefi üzerine iftira atmanın Kuran-ı Kerim’de hangi ayetlerle lanetlendiğini biliyorsun. Seni Allah’a şikayet ediyorum Sayın Erdoğan. Ölüm olsa da sonunda mücadele etmezsem namerdim.                           

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, İYİ Parti lideri Meral Akşener’e nezaket ziyaretinde bulundu.

‘Sonuna kadar mücadele  etmezsem namerdim’

Yokuş aşağı kayan otomobilden saniyelerle kurtuldularArnavutköy'de sürücüsünün el frenini çekmeden sokağa park ettiği iddia edilen otomobil, hızla sokaktan aşağı kaydı. Yokuş aşağı kayan sürücüsüz otomobil, önce park halindeki bir otomobile, ardından bir iş yerinin duvarına çarptı. Metrelerce sonra bir fabrikanın duvarına çarparak durabilen otomobilin geçtiği sokaktan saniyeler önce yürüyen vatandaşlar olası bir kazadan kurtuldu. O anlar ise bir iş yerinin güvenlik kameraları tarafından anbean kaydedildi. Otomobili kayan sürücü ise, 'Mahalleden birileri komplo kurmuş olabilir dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler