Geri Dön

‘Suriye’nin serveti peşkeş çekiliyor’

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, terör örgütü YPG/PKK güdümündeki SDG’nin ABD’li bir şirketle yaptığı petrol anlaşmasına tepki gösterdi.

‘Suriye’nin serveti  peşkeş çekiliyor’

Şentop, “Bir kere Suriye’de şu anda beğenelim, beğenmeyelim bir hükümet, devlet var. Bu toprakların altındaki bütün milli servetler Suriye halkınındır. Dolayısıyla orada, ABD ve Fransa’nın desteğiyle varlığını sürdürmeye çalışan bir terör örgütünün, Suriye halkının bu yer altı servetini başka ülkelere peşkeş çekmeye hakkı yoktur. Bu anlaşma da geçerli değildir. ABD’nin uluslararası hukuka göre meşru olmayan bir anlaşmayı yapmış olması, ayrıca Türkiye’ye karşı yıllardır terör faaliyeti yürüten bir örgütle iş birliği yapması üzüntü vericidir. Bu vahim hatadan dönüleceğini ümit ediyorum” dedi.

‘Aynı Fransa şimdi darbecilerle beraber’


Pozantı Kongresi’nin 100. yılı dolayısıyla düzenlenen törene katılan Şentop şunları kaydetti: “Yüz yıl önce, bu vatan topraklarını işgal ve istila etmek isteyenlere hak ettikleri cevabı, dersi verdik. Fransızlardan bahsediyorum. Sömürgeci, barbar, insana ve kendinden olmayan insana dair her şeye saygısızca, vahşice yaklaşan Fransızlar, 75 sene önce tam bugün Cezayir’de de büyük bir katliam gerçekleştirdi. Aynı Fransa bugün de Libya’da darbeci hainlerle beraber.”

Sıcak hava ve yüksek nem sonrası sahiller dolduAntalya'da sıcak hava ve yüksek nemden bunalanlar Konyaaltı ve Lara sahillerine koştu. Sahillerdeki kalabalığın maske ve fiziki mesafe kuralına uymadıkları dikkati çekti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber