Mustafa Şentop

Mustafa Şentop

Adalet ve Kalkınma Partisi İstanbul-3 2 .sıra Adayı.Mustafa Şentop, 6 Ağustos 1968'de Tekirdağ'da doğdu. Babasının adı Ahmet, annesinin adı Nazire'dir.Hukukçu, Öğretim Üyesi Prof. Dr., Avukat; İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. Yüksek lisans ve doktorasını Marmara Üniversitesinde Kamu Hukuku alanında yaptı.Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde 1993'te araştırma görevlisi olarak çalışmaya başladı. 2002'de doktor, 2005'te doçent, 2011'de profesör oldu. Marmara Üniversitesi dışında, Fatih, Maltepe, Işık, Doğuş ve İstanbul Ticaret Üniversitelerinde lisans ve lisansüstü seviyesinde dersler verdi. Marmara Üniversitesinde çeşitli idari görevler yaptı; Dekan Yardımcılığı, Fakülte Kurulu ve Fakülte Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu. Öğrencilik yıllarından itibaren çeşitli dergilerde yazdı, yönetici ve editör oldu. Çeşitli akademik dergilerde yayın kurulu üyesi ve editör olarak görev aldı, hakemlik yaptı. Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezinin (ESAM) İstanbul Başkanlığı görevini yürüttü.İyi düzeyde İngilizce ve Arapça bilen Şentop, evli ve 4 çocuk babasıdır.

Mustafa Şentop

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.803 mustafa şentop haberi bulunmuştur.
Bakan Akar: Türkiye savunma ve güvenlik atılımlarıyla, uluslararası alanda özne haline geldi
Bakan Akar: Türkiye savunma ve güvenlik atılımlarıyla, uluslararası alanda özne haline geldiMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Türkiye'nin savunma ve güvenlik alanında yaptığı atılımlar, diğer ülkelerle kurduğu çok boyutlu ilişkilerle uluslararası alanda özne haline geldiğini söyledi. Akar, "Etki alanı üç kıta, ilgi alanı ise bütün dünya olmuştur" dedi.
1.07.2022Siyaset
Mustafa Şentop, Bağlantısızlar Hareketi Parlamenterler Ağı Bakü Konferansı’na katıldı
Mustafa Şentop, Bağlantısızlar Hareketi Parlamenterler Ağı Bakü Konferansı’na katıldıTBMM Başkanı Mustafa Şentop ve beraberindeki Parlamento heyeti, Bakü’de Haydar Aliyev Merkezinde düzenlenen “Bağlantısızlar Hareketi Parlamenterler Ağı Konferansı’na katıldı.
30.06.2022Siyaset
Yeri dolmayacak bir oyuncu
Yeri dolmayacak bir oyuncuCüneyt Arkın’ın rol arkadaşları ve meslektaşları vefatının ardından duydukları üzüntüyü paylaştılar.
29.06.2022Gündem
TBMM Başkanı Şentop: Kıbrıs davası, milli davadır
TBMM Başkanı Şentop: Kıbrıs davası, milli davadırTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, "Kıbrıs davası, TBMM'de farklı siyasi partilerin birlikte hareket ettiği milli davadır" dedi.
28.06.2022Gündem
Spitsbergen Anlaşması, Meclis Başkanlığı'na sunuldu
Spitsbergen Anlaşması, Meclis Başkanlığı'na sunulduTürk vatandaşlarının Spitsbergen (Svalbard) takımadaları ile kara sularında mülk edinme ve oturma hakkı elde edebilmesi ile balıkçılık yapabilmesine imkan tanıyan Spitsbergen Anlaşması, TBMM Başkanlığı'na sunuldu.
28.06.2022Siyaset
Cüneyt Arkın'ın vefatı sonra siyasilerden peş peşe mesajlar
Cüneyt Arkın'ın vefatı sonra siyasilerden peş peşe mesajlarTürk sinemasının usta ismi Cüneyt Arkın'ın hayatını kaybetmesinin ardından siyasetçilerden peşe peşe mesajlar geldi.
28.06.2022Siyaset
Asgari ücrete ara zam müjdesi
Asgari ücrete ara zam müjdesiKabine sonrası konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Çalışma Bakanlığımızdan işveren tarafıyla görüşülerek asgari ücretin yeniden değerlendirilmesini istedim. Bu çalışmayı hafta sonuna varmadan inşallah bitirecekler” dedi. Memurların temmuz ayı maaşlarının da Kurban Bayramı öncesinde zamlı ödeneceğini açıklayan Erdoğan, bayram tatilinin 9 güne uzatıldığını, 20 bin öğretmen atamasının da gerçekleştirileceğini duyurdu.
28.06.2022Siyaset
TBMM Başkanı Şentop, Avusturya Meclis Başkanı ile görüştü
TBMM Başkanı Şentop, Avusturya Meclis Başkanı ile görüştüTBMM Başkanı Mustafa Şentop, Avusturya Meclis Başkanı Wolfgang Sobotka ile görüştü.
27.06.2022Gündem
Erdoğan, Avusturya Meclis Başkanıyla görüştü
Erdoğan, Avusturya Meclis Başkanıyla görüştüCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avusturya Meclis Başkanı Wolfgang Sobotka ile bir araya geldi.
27.06.2022Siyaset
TBMM Başkanı Şentop, Kırgızistan Cumhurbaşkanı Caparov ile görüştü
TBMM Başkanı Şentop, Kırgızistan Cumhurbaşkanı Caparov ile görüştüTBMM Başkanı Mustafa Şentop, Türk Dili Konuşan Ülkeler Parlamenter Asamblesi Genel Kurul Toplantısı için geldiği Kırgızistan'da Cumhurbaşkanı Sadır Caparov ile bir araya geldi.
24.06.2022Siyaset
TBMM Başkanı Şentop'tan, Mahmut Ustaosmanoğlu'nun ailesine taziye telefonu
TBMM Başkanı Şentop'tan, Mahmut Ustaosmanoğlu'nun ailesine taziye telefonuTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, böbrek rahatsızlığı nedeniyle tedavi gördüğü hastanede 93 yaşında hayatını kaybeden Mahmut Ustaosmanoğlu'nun ailesini arayarak taziyede bulundu.
23.06.2022Siyaset
İsmailağa Cemaati Lideri Mahmut Ustaosmanoğlu vefat etti
İsmailağa Cemaati Lideri Mahmut Ustaosmanoğlu vefat ettiİsmailağa Cemaati lideri Mahmut Ustaosmanoğlu 93 yaşında hayatını kaybetti.
23.06.2022Gündem
Meclis Başkanı Şentop: Birçok devlet göç ve mülteci sorununu görmezden gelmeye devam ediyor
Meclis Başkanı Şentop: Birçok devlet göç ve mülteci sorununu görmezden gelmeye devam ediyorKüresel Parlamenter Göç Konferansı’nın kapanış konuşmasını yapan TBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Ne yazık ki, göç ve mülteci konusu insanlığın ortak meselesi olması gerekirken, birçok devlet bu sorunu görmezden gelmeye devam ediyor" dedi.
21.06.2022Siyaset
‘Göçün külfetinin bize yıkılması insafsızlıktır’
‘Göçün külfetinin bize yıkılması insafsızlıktır’TBMM Başkanı Mustafa Şentop, “Göç meselesi Türkiye’nin sorunu olmadığı gibi, bu sorunun maddi ve manevi külfetinin de sadece Türkiyenin omuzlarına yıkılması büyük bir haksızlıktır” dedi.
21.06.2022Siyaset
TBMM Başkanı Şentop: Göç sorununun Türkiye'nin omuzlarına yıkılması haksızlıktır
TBMM Başkanı Şentop: Göç sorununun Türkiye'nin omuzlarına yıkılması haksızlıktırKüresel Parlamenter Göç Konferansı'nda konuşan TBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Düzensiz ve zorunlu göç olgusu bugün ülkelerin veya bölgelerin sorunu olmaktan çıkmış, bütün dünyanın sorunu haline gelmiştir. Göç meselesi Türkiye’nin sorunu olmadığı gibi, bu sorunun maddi ve manevi külfetinin de sadece Türkiye’nin omuzlarına yıkılması büyük bir haksızlıktır" dedi.
20.06.2022Siyaset
TBMM Başkanı Şentop: Göç olgusu tüm dünyanın sorunu haline gelmiştir
TBMM Başkanı Şentop: Göç olgusu tüm dünyanın sorunu haline gelmiştirKüresel Parlamenter Göç Konferansı’nda konuşan TBMM Başkanı Şentop, “Düzensiz ve zorunlu göç olgusu bugün ülkelerin veya bölgelerin sorunu olmaktan çıkmış; bütün dünyanın sorunu haline gelmiştir. Göç meselesi bize bütün insanlığın kaderinin, geleceğinin ortak olduğunu gösteren bir meseledir” dedi.
20.06.2022Siyaset
TBMM Başkanı Şentop'tan 'Babalar Günü' mesajı
TBMM Başkanı Şentop'tan 'Babalar Günü' mesajıTBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Vatana ve millete hayırlı evlatlar yetiştirmek için çalışan, çabalayan değerli babalarımızın hakkı ödenmez. Babalarımızın aziz hatıraları, onlar artık yanımızda olmadığında bile, çocuklarımızın, torunlarımızın ve tüm milletimizin kalbinde sonsuza kadar yaşamakta, bizlere güç vermektedir" dedi.
19.06.2022Siyaset
Atina geri itiyor Batı seyrediyor
Atina geri itiyor Batı seyrediyorKDK’nın ‘Ege Denizi’ndeki Geri İtmeler ve Boğulan İnsan Hakları Raporu”, TBMM’de açıklandı. TBMM Başkanı Şentop, “Geri itmeleri yapanlar başta Yunanistan olmak üzere tüm dünyaya ifşa edilmeli” diye konuştu. İçişleri Bakanı Soylu ise “2020-2022 yılları arasında Yunanistan 45 bin insanı geri itti. Çözümü insanları öldürerek bulmuşlar. Batı neden susuyor? Eğer oradan geçerlerse Batı’ya gelme imkanları olabilir diye” dedi
17.06.2022Siyaset
DBP'li Aydeniz'in dokunulmazlığının kaldırılmasına ilişkin fezleke Meclis'te
DBP'li Aydeniz'in dokunulmazlığının kaldırılmasına ilişkin fezleke Meclis'tePolise yumruklu saldırıda bulunan DBP Diyarbakır Milletvekili Salihe Aydeniz’in dokunulmazlığının kaldırılmasına ilişkin fezleke, akşam saatlerinde Meclis Başkanlığına ulaştı. Meclis Başkanı Mustafa Şentop’un da fezlekeyi hiç bekletmeden Anayasa Adalet Karma Komisyonu’na havale ettiği öğrenildi.
16.06.2022Siyaset
TRT Balkan Dijital Haber Platformu yayına başladı
TRT Balkan Dijital Haber Platformu yayına başladıTRT, yabancı dillerdeki yayınlarına bir yenisini daha ekledi. Balkan halkını ve bölgeyi ilgilendiren konulara küresel ölçekte yer verme hedefi ile yayın hayatına başlayan yeni dijital haber platformu TRT Balkan’ın tanıtımı Ankara’da gerçekleştirildi.
16.06.2022Vitrin
Meclis Başkanı Şentop: Göçün sebebi, ülkelerin yaşanmaz hale getirilmesi
Meclis Başkanı Şentop: Göçün sebebi, ülkelerin yaşanmaz hale getirilmesiTBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Göç sadece Türkiye'nin meselesi değil tüm dünyanın meselesi. Göçün en temel sebebi; insanların kendi doğdukları topraklardan mahrum olmalarıdır. Neden böyledir? Bunun en aktüel sebebi; onların yaşadıkları ülkelerin, Batılı ülkeler tarafından yaşanmaz hale getirilmesidir" dedi.
16.06.2022Siyaset
Türkiye'nin izleme ağı kurması lazım
Türkiye'nin izleme ağı kurması lazımKamu Denetçiliği Kurumu, Yunanistan’a yönelik hazırladığı raporunda Türkiye’nin “uluslararası bir komisyonun kurulması için” harekete geçmesi gerektiğini vurguladı.
16.06.2022Gündem
Şentop ve Altun, TRT Balkan Dijital Platformu'nun tanıtımına katıldı
Şentop ve Altun, TRT Balkan Dijital Platformu'nun tanıtımına katıldıTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop ile İletişim Başkanı Fahrettin Altun, TRT Balkan Dijital Platformu'nun tanıtımına katıldı.
15.06.2022Siyaset
TBMM Başkanı Şentop, AK Parti'li Öztürk'ün resim sergisini açtı
TBMM Başkanı Şentop, AK Parti'li Öztürk'ün resim sergisini açtıAK Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk'ün 44 tablodan oluşan resim sergisinin açılışı, TBMM Başkanı Mustafa Şentop'un katıldığı törenle yapıldı.
15.06.2022Siyaset
Şentop’tan yumrukçu vekile tepki: Dokunulmazlığı kaldırılmalıdır
Şentop’tan yumrukçu vekile tepki: Dokunulmazlığı kaldırılmalıdırTBMM Başkanı Mustafa Şentop, DBP Diyarbakır Milletvekili Salihe Aydeniz’in Kadıköy’de düzenlenen izinsiz gösteri sırasında, görevli polis memuruna yumruk atmasını “haddini bilmezlik ve dokunulmazlık zırhını suistimal” olarak nitelendirdi.
15.06.2022Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Mustafa Şentop ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.