Mustafa Şentop

Mustafa Şentop

Adalet ve Kalkınma Partisi İstanbul-3 2 .sıra Adayı.Mustafa Şentop, 6 Ağustos 1968'de Tekirdağ'da doğdu. Babasının adı Ahmet, annesinin adı Nazire'dir.Hukukçu, Öğretim Üyesi Prof. Dr., Avukat; İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. Yüksek lisans ve doktorasını Marmara Üniversitesinde Kamu Hukuku alanında yaptı.Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde 1993'te araştırma görevlisi olarak çalışmaya başladı. 2002'de doktor, 2005'te doçent, 2011'de profesör oldu. Marmara Üniversitesi dışında, Fatih, Maltepe, Işık, Doğuş ve İstanbul Ticaret Üniversitelerinde lisans ve lisansüstü seviyesinde dersler verdi. Marmara Üniversitesinde çeşitli idari görevler yaptı; Dekan Yardımcılığı, Fakülte Kurulu ve Fakülte Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu. Öğrencilik yıllarından itibaren çeşitli dergilerde yazdı, yönetici ve editör oldu. Çeşitli akademik dergilerde yayın kurulu üyesi ve editör olarak görev aldı, hakemlik yaptı. Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezinin (ESAM) İstanbul Başkanlığı görevini yürüttü.İyi düzeyde İngilizce ve Arapça bilen Şentop, evli ve 4 çocuk babasıdır.

Mustafa Şentop

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.965 mustafa sentop haberi bulunmuştur.
Meclis Başkanı Şentop, İSİPAB'ın İsrail'in şiddet ve zulmünü kınayan bildirisini paylaştı
Meclis Başkanı Şentop, İSİPAB'ın İsrail'in şiddet ve zulmünü kınayan bildirisini paylaştıTBMM Başkanı Mustafa Şentop, İslam İşbirliği Teşkilatı Parlamento Birliği'nin (İSİPAB), TBMM Başkanlığının girişimiyle İsrail'in Filistinli Müslümanlara uyguladığı şiddet ve zulmü kınayan bir bildiri yayımladığını belirtti.
8.05.2021Siyaset
TBMM Başkanı Şentop'tan Kadir Gecesi tebriği
TBMM Başkanı Şentop'tan Kadir Gecesi tebriğiTBMM Başkanı Mustafa Şentop, Kadir Gecesi dolayısıyla tebrik mesajı yayımladı.
8.05.2021Siyaset
TBMM Başkanı Şentop'tan İsrail'e tepki: Devlet terörüdür
TBMM Başkanı Şentop'tan İsrail'e tepki: Devlet terörüdürGelen son dakika haberine göre; TBMM Başkanı Mustafa Şentop, İsrail'in Mescid-i Aksa’ya düzenlediği saldırıyla ilgili, "İbadet eden insanlara saldırının yapılması devlet terörüdür." dedi.
8.05.2021Siyaset
Mescid-i Aksa’da barbarlık!
Mescid-i Aksa’da barbarlık!İsrail polisi, Mescid-i Aksa’da yatsı namazı kılan cemaate ses bombası ve plastik mermilerle saldırdı. Harem-i Şerif savaş alanına dönerken, yaklaşık 200 Filistinli yaralandı. Ankara saldırıya sert tepki gösterdi
8.05.2021Dünya
Son dakika: İsrail'in Mescid-i Aksa saldırısına sert tepkiler: Şiddetle telin ediyoruz
Son dakika: İsrail'in Mescid-i Aksa saldırısına sert tepkiler: Şiddetle telin ediyoruzGelen son dakika haberine göre; İsrail polisi, Mescid-i Aksa’ya girerek ses bombalarıyla cemaate saldırdı. Dışişleri Bakanlığı'ndan "İsrail güvenlik güçlerinin Mescid-i Aksa’da ibadet eden Filistinlilere yönelik gerçekleştirdiği saldırıları şiddetle kınıyoruz' açıklaması geldi. Saldırıya Türkiye'den tepkiler peş peşe geldi. İletişim Başkanı Altun, "İsrail'in kutsallarımıza saldırması asla kabul edilemez. İlk kıblemiz Mescid-i Aksa'ya ses bombalarıyla yapılan baskını şiddetle telin ediyoruz" açıklamasını yaptı.
8.05.2021Dünya
Şentop: Mescid-i Aksa'daki terörü lanetliyorum
Şentop: Mescid-i Aksa'daki terörü lanetliyorumTBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Bu gece, Mescid-i Aksa'da, namaz kılan cemaate saldırı açık bir devlet terörüdür. Mescid-i Aksa'daki terörünü lanetliyorum" dedi.
7.05.2021Gündem
TBMM Başkanı Şentop'tan şair ve yazar Hüseyin Emin Öztürk için taziye mesajı
TBMM Başkanı Şentop'tan şair ve yazar Hüseyin Emin Öztürk için taziye mesajıTBMM Başkanı Mustafa Şentop, geçirdiği ameliyat sonrası yeni tip koronavirüse (Kovid-19) yakalanan sosyolog, şair ve yazar Dr. Hüseyin Emin Öztürk'ün vefatı nedeniyle taziye mesajı yayımladı.
6.05.2021Siyaset
TBMM Başkanı Şentop'tan 20'li yaşlar challenge paylaşımı!
TBMM Başkanı Şentop'tan 20'li yaşlar challenge paylaşımı!TBMM Başkanı Mustafa Şentop, sosyal medya hesabı üzerinden, "20'liyaslarchallenge" etiketiyle, 20 yaşında çekilmiş bir fotoğrafını paylaştı.
5.05.2021Gündem
Koronavirüsten ölen eski vekil, son yolculuğuna uğurlandı
Koronavirüsten ölen eski vekil, son yolculuğuna uğurlandıAnkara'da koronavirüs tedavisi gördüğü hastanede yaşamını yitiren AK Parti eski Milletvekili Burhanettin Uysal, memleketi Konya'nın Ereğli ilçesinde toprağa verildi.
3.05.2021Gündem
Şentop: Tacikistan ve Kırgızistan arasındaki sorunun çözülmesini istiyoruz
Şentop: Tacikistan ve Kırgızistan arasındaki sorunun çözülmesini istiyoruzTBMM Başkanı Mustafa Şentop, Kırgızistan ve Tacikistan arasında ilan edilen ateşkesin kalıcı olmasını temenni ederek, "Türkiye olarak biz bu konuda üzerimize düşen her şeyi yapmaya hazırız. Kalıcı bir şekilde bu sorunların Tacikistan ve Kırgızistan bölgesinde çözülmesini arzu ediyoruz" dedi.
3.05.2021Siyaset
‘Ülkemizi büyüten işçi kardeşlerim’
‘Ülkemizi büyüten işçi kardeşlerim’Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutladı. Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Alın teri dökerek çalışırken ülkemizi de büyüten işçi kardeşlerimin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü tebrik ediyorum” ifadelerini kullanan Erdoğan’ın tweetinde, önceki gün paylaştığı 1 Mayıs mesajı ile ilgili görsel de yer aldı.
2.05.2021Siyaset
MSB acı haberi duyurdu: 1 asker şehit
MSB acı haberi duyurdu: 1 asker şehitGelen son dakika haberine göre; Milli Savunma Bakanlığı, "Pençe-Yıldırım Harekâtı bölgesinde bir üs bölgemize terör örgütü tarafından yapılan roket saldırısında bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmuştur." açıklamasında bulundu.
2.05.2021Gündem
TBMM Başkanı Mustafa Şentop'tan '1 Mayıs' mesajı
TBMM Başkanı Mustafa Şentop'tan '1 Mayıs' mesajıTBMM Başkanı Mustafa Şentop, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle yayımladığı mesajında, "Türkiye bugün dünyanın saygın devletlerinden biri olmuş ve ekonomisiyle, üretim gücüyle, toplumsal refahıyla her zamankinden daha güçlü bir seviyeye yükselmişse hiç şüphesiz bu kadını erkeğiyle, genci yaşlısıyla bütün bir yurt sathına yayılmış üretici insanlarımızın alın teri sayesindedir" dedi.
1.05.2021Siyaset
TBMM Başkanı Şentop şehit iki asker için başsağlığı diledi
TBMM Başkanı Şentop şehit iki asker için başsağlığı dilediTBMM Başkanı Mustafa Şentop, şehit iki asker için başsağlığı mesajı yayımladı.
30.04.2021Gündem
‘Sendikalar yeni anayasayı desteklemeli’
‘Sendikalar yeni anayasayı desteklemeli’ TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Memur-Sen ve Hacı Bayram Veli Üniversitesi tarafından 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamaları kapsamında Memur-Sen Genel Merkezi’nde düzenlenen, “Çalışma Hayatında Yeni Zihniyet İhtiyacı ve Pratik Uygulama Zemini Olarak Kamu Görevlileri Sendikacılığı” konulu uluslararası kongreye katıldı.
30.04.2021Siyaset
Son dakika! TBMM Başkanı Şentop'tan flaş açıklamalar
Son dakika! TBMM Başkanı Şentop'tan flaş açıklamalarTBMM Başkanı Mustafa Şentop: "Demokrasinin en önemli unsurlarından sendikaların katkısıyla işçi ve çalışanların haklarının daha da genişletilmesi gerektiğine inanıyorum."
29.04.2021Siyaset
TBMM Başkanlığı'ndan HSK üyeliği seçimine ilişkin iddialara yalanlama
TBMM Başkanlığı'ndan HSK üyeliği seçimine ilişkin iddialara yalanlamaTBMM Başkanı Mustafa Şentop'un, "Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) üyeliği seçimleri için muhalefete söz verdiği" iddiasını içeren haberlerin gerçek dışı olduğu belirtildi.
29.04.2021Siyaset
TBMM Başkanı Şentop'tan şehit olan asker için başsağlığı mesajı
TBMM Başkanı Şentop'tan şehit olan asker için başsağlığı mesajıTBMM Başkanı Mustafa Şentop, Pençe-Yıldırım Operasyonu'nda şehit olan asker için başsağlığı dileğinde bulundu.
28.04.2021Siyaset
MSB acı haberi verdi: 1 asker şehit oldu, 2 asker yaralandı
MSB acı haberi verdi: 1 asker şehit oldu, 2 asker yaralandıGelen son dakika haberine göre; Milli Savunma Bakanlığı, Pençe-Yıldırım Harekatı'nda üs bölgesine güdümlü tanksavar silahı ile yapılan saldırıda 1 askerin şehit olduğu, 2 askerin de yaralandığını duyurdu. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, şehit Uzman Onbaşı Hüsamettin Gökçe için taziye mesajı yayımladı.
29.04.2021Gündem
TBMM Başkanı Şentop'tan kritik kabuller! 'Birlik içinde hareket etmemiz elzemdir'
TBMM Başkanı Şentop'tan kritik kabuller! 'Birlik içinde hareket etmemiz elzemdir'TBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Ülkemizi, bayrağımızı, vatandaşlarımızı ve devlet mallarımızı hedef alan eylemler karşısında dik durmamız, birlik içinde kanun ve nizam çerçevesinde hareket etmemiz elzemdir." dedi.
28.04.2021Siyaset
TBMM Başkanı Şentop: Tespit edilmiş bir gerçektir
TBMM Başkanı Şentop: Tespit edilmiş bir gerçektirTBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Türkiye'nin Azerbaycan'ın yanında yer alması, dost ve kardeşliğin ötesinde Azerbaycan'ın haklılığı ile ilgili ve bölgesel barış için tehdit oluşturan bir unsur karşısında tavrıyla ilgili durumdur. Ermenistan'ın, Azerbaycan topraklarında işgalci olduğu, uluslararası hukuka, uluslararası hukukun tesis ettiği kurumlara göre tespit edilmiş bir gerçektir" dedi.
28.04.2021Siyaset
TBMM Başkanı Şentop, Münir Nurettin Selçuk'u, vefatının 40. yılında andı
TBMM Başkanı Şentop, Münir Nurettin Selçuk'u, vefatının 40. yılında andıTBMM Başkanı Mustafa Şentop, bestekar ve ses sanatçısı Münir Nurettin Selçuk'u, vefatının 40. yılında andı.
28.04.2021Siyaset
Açıklama yok hükmünde
Açıklama yok hükmündeABD Başkanı’nın “soykırım” açıklamasının kınanması, reddedilmesi ve yok hükmünde sayılmasına ilişkin bildiri, Meclis Genel Kurulu’nda oylanarak kabul edildi. Karar Resmi Gazete’de yayımlandıktan sonra TBMM kararı haline gelecek
28.04.2021Siyaset
Biden'ın açıklamasını kınayan TBMM kararı, Resmi Gazete'de
Biden'ın açıklamasını kınayan TBMM kararı, Resmi Gazete'deTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nda alınan, ABD Başkanı Joe Biden'ın 1915 olaylarını "soykırım" olarak nitelemesini kınayan, reddeden ve yok hükmünde sayan karar Resmi Gazete'de yayımlandı.
28.04.2021Gündem
Son dakika... TBMM'den ortak 'soykırım' tepkisi
Son dakika... TBMM'den ortak 'soykırım' tepkisiGelen son dakika haberine göre; TBMM Genel Kurulunda, ABD Başkanı Biden'ın 1915 olaylarını "soykırım" olarak nitelemesinin kınanması ve reddedilmesine ilişkin bildiri kabul edildi. Bildiride, "ABD Başkanı’nın yaptığı bu açıklama, nezdimizde yok hükmündedir." ifadesine yer verildi.
27.04.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

mustafa şentoptbmmTBMM Başkanışentopisrail

Mustafa Şentop ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.