Geri Dön

Trump'ın tehdidine Başbakan'dan ağır tepki...

Dünyanın gözü bugün BM Genel Kurulu'nda yapılacak Kudüs oylamasına çevrildi. ABD Başkanı Donald Trump'ın BM Genel Kurulu'nda yapılacak olan oylama öncesi ülkeleri tehdit etmesine tepki gösteren Başbakan Yıldırım, "ABD Başkanı işi zıvanadan çıkarmış görünüyor. Her ülke egemendir, bağımsız karar verecek yetkinliğe sahiptir" ifadesini kullandı.

Trump'ın tehdidine Başbakan'dan ağır tepki...

Başbakan Binali Yıldırım, İstanbul Teknik Üniversitesi Mezunlar Zirvesi'nde konuştu. "Türkiye'yi 15 yılda 3 kat büyüttük" diyen Ylıdırım'ın konuşmasının satır başları şöyle: "Üçüncü çeyrek büyümemiz dünyada bir rekor oldu, yüzde 11,1. Bu, hiçbir ülkede gerçekleşmeyen bir şey. Ülkemizde de son 6 yılda yakalanan en büyük büyüme oranı. Bu büyüme oranının tesadüfi olmadığını da ifade etmek isterim. Bazıları bunu da tabii sulandırmaya çalışıyorlar ama ne yaparsa yapsınlar, bu büyümenin arkasında güçlü bankacılık sistemi var, sağlıklı kamu maliyesi var, dinamik genç nüfus yapısı var, iş yapımına uygun birikim ve kültür var, mali teşvikler var. Yıl sonu büyümenin de 6,5-7 seviyesinde gerçekleşeceğini söyleyebiliriz.

DÜNYADAKİ 10 MEGA PROJEDEN 6'SI BİZİM

Geçmişini bilmeyen geleceğini inşa edemez. Gençlerimize iyi bir gelecek sağlamak için 15 yıldır çalışıyor, gayret gösteriyoruz. Herkesin eğitim hakkına sahip olması için üniversitelerimizin gelişmesine çok önem veriyoruz. Dünyanın en büyük havalimanını Türkiye yapıyor. Dünyada son 10 yılda yapılan mega projelerin 6'sını biz gerçekleştirdik. Türkiye'nin dünya havacılığından aldığı pay yüzde 2'ye kadar ulaştı.

ABD BAŞKANI'NA SERT TEPKİ

ABD Başkanı Donald Trump'ın BM Genel Kurulu'nda yapılacak Kudüs oylaması öncesi ülkeleri tehdit ediyor. BM Güvenlik Konseyi'nde yapılan oylamada 14 Güvenlik Konseyi üyesinin yanında Amerika yalnız kalmış ve son çare olarak Genel Kurulda Amerika aleyhine oy verecekleri tehdit edecek noktaya kadar gelmişlerdir. Eğer Amerika'nın aleyhinde oy verirseniz size mali yardım yapmayız, para vermeyiz, ayağınızı denk alın diyecek kadar işi zıvanasından Amerikan Başkanı çıkarmış gözüküyor. Her ülke egemendir, bağımsız karar verecek yetkinliğe sahiptir.

ABD Başkanı Donald Trump, Kudüs tasarısı lehine oy kullanacak BM üyesi ülkelere finansal desteği kesme tehditinde bulunmuştu.

Yakalandı! 'Arkadaşımın öcünü aldım' dediBursa'da cezaevine oğlunu ziyarete giden Sadık Çayır'ın, husumetlileri tarafından öldürülme anı güvenlik kameralarına yansırken, olayın şüphelisi Cinayet Büro ekipleri tarafından yakalandı. Şüphelinin emniyetteki ifadesinde, "Arkadaşımın öcünü aldım" dediği öğrenilirken, suç aleti silah; olayın işlendiği yerin 2 kilometre ilerisinde yeşillik alanda bulundu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber