Geri Dön
SiyasetTürk bayrağına yapılan saldırıya kınama

Türk bayrağına yapılan saldırıya kınama

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Büyükelçi Tanju Bilgiç, Libya’nın Tobruk kentinde Türk bayrağını hedef alan çirkin eylemi şiddetle kınadı

Türk bayrağına yapılan saldırıya kınama

Konuyla ilgili soruya yanıt veren Bilgiç, “Tobruk’ta 5 Temmuz 2021’de düzenlenen bütçe görüşmeleri sırasında Temsilciler Meclisi geçici binası önünde bayrağımıza yönelik çirkin eylemi şiddetle kınıyoruz” dedi. Bilgiç, menfur eylemin öğrenilmesinin hemen ardından Türkiye’nin Trablus Büyükelçiliği’nin, Libya Dışişleri Bakanlığı nezdinde, gerekli yazılı ve sözlü girişimleri yaptığını hatırlattı.

‘Provokasyon’

Bilgiç, bu tür provokasyonlara izin verilmemesi ve benzeri olayların tekrarlanmaması için gerekli önlemlerin alınmasının da talep edildiğini vurguladı.
Darbeci Hafter yanlıları, Libya Başbakanı Dibeybe’nin, Tobruk’u ziyareti sırasında konvoyun geçeceği yola Türk bayrakları sererek, provokasyon girişiminde bulunmuştu.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Dikkat! Uzmanlar açıkladı: "Gizlilik sözleşmesi" tuzağına düşmeyinDijitalleşmenin iyiden iyiye hızlandığı günümüzde, kişisel verilerin korunması da bir o kadar zorlaşıyor. Öyle ki telefonlara indirilen birçok uygulamada yer alan kullanıcı sözleşmesini kabul etmek bile kişisel bilgilerin elde edilmesine olanak sağlıyor. Ancak uzmanlar, sözleşme ile bile olsa kişisel verilerin izinsiz paylaşılmasının suç olduğuna dikkat çekiyor.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler