Geri Dön
Siyaset‘Türk ekonomisine adeta itibar suikastı yapıldı’

‘Türk ekonomisine adeta itibar suikastı yapıldı’

İYİ Parti TBMM Grup Başkanı ve Bursa Milletvekili İsmail Tatlıoğlu, “Merkez Bankası Başkanı’nın değişimiyle krizdeki Türkiye’nin tekrar savrulmaya sürüklendiğini gördük. Merkez Bankası’ndaki 128 milyar dolarlık rezervin nasıl kaybolduğunu beklerken Merkez Bankası üzerinden Türk ekonomisine adeta bir itibar suikastı yapıldığını gördük” dedi.

‘Türk ekonomisine adeta itibar suikastı yapıldı’

Tatlıoğlu, İYİ Parti Samsun Milletvekili Erhan Usta ve Ankara Milletvekili Durmuş Yılmaz’la Meclis’te düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Son günlerde alınan kararlarla Türkiye’nin savrulduğunu savunan Tatlıoğlu, “Milletlerarası bir sözleşmeden çıkıldığını ve yasama hiyerarşisinin nasıl tahrip edildiğini gördük” dedi.

TBMM Başkanlığı’na Merkez Bankası Başkanı’nın 5 yıl süreyle atanması, zaruri durumlar dışında görevden alınmaması, en fazla 2 dönem görev yapmasını öngören kanun teklifi sunduklarını söyleyen Tatlıoğlu, “Tabelalara billboardlara yazmakla, mikrofonlarda ‘istikrar’ diye bağırmakla istikrar, bir hazır paket gibi gelmiyor. Kamu kurumsal yapısını inşa etmekle geliyor. Türkiye’yi yönetenlerin ve Sayın Erdoğan’ın buna destek vererek bunun kurumsallaşmasını sağlaması milletimizin hayrınadır” diye konuştu.

Usta da, “Acaba 128 milyar doları harcayanlar bunun araştırılacağı korkusuyla konunun üzerini kapatmak için Merkez Bankası yönetimine el mi koydu? Yerlerde sürünen itibar ve güveni biraz olsun toparlamak istiyorsanız, bu 128 milyar dolara ne olduğunu araştırın ve kamuoyuyla paylaşın” ifadelerini kullandı.

Merkez Bankası Başkanı değişiminden önce 450 milyon dolar satış yapıldığı iddiaları hatırlatılan Yılmaz ise, “Böyle bir iddianın ortaya atılması faciadır. Eğer şeffaf ve hesap verebilir değilseniz bu tür iddialar ortaya çıkabilir. Dolayısıyla burada bir ayıp veya kabahat varsa bu ayıp ve kabahat bu iddiayı söyleyeneler değil, buna sebep olanlardır. Yapmaları gereken şey şeffaf olmak, bu tür iddialara yer vermemektir” dedi.

Kızını parka götüren baba ölmüştü! Şehir eşkıyaları böyle çatıştıŞişli'de kızını parka götürmek isteyen kişinin ölümüyle sonuçlanan çatışmaya ilişkin görüntüler ortaya çıktı. Görüntülerde eli silahlı kişilerin rast gele ateş açtığı ve mahalledeki bir kişinin vurulduğu görülüyor. Sıkılan kurşunlarla araçların camları da patlıyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler