Geri Dön

‘Türkiye’nin partisi olarak doğuyoruz’

Meral Akşener düzenlediği basın açıklamasında, “25 Ekimde Partinin ismi, logosu ve kurucular kurulu açıklanacak” dedi.

‘Türkiye’nin partisi olarak doğuyoruz’

MHP’nden ayrılmasının ardından siyasete kendi partisi ile devam etme kararı alan Akşener, Avcılar’da bulunan bir otelde basın toplantısı yaptı. Toplantıda konuşan Akşener, “Görüyoruz ki partimiz resmi bir kimliğe kavuşmadığı halde her kesimden yoğun ilgi var, dost düşman herkes bilsin ki çaldığımız maya tuttu. Partimiz Türkiye’nin partisi olarak doğuyor” dedi.

Dikkat çeken isimler

Akşener’in partisinin Kurucular Kurulu’nun bir bölümünde şu isimler olduğunu kaydetti: Büyükelçi Ahmet Erozan, Eski Bakan Aydın Tümen, hukuk mezunu ev kadını Berna Sukas, Adana Milletvekili Cevher Cevheri, Aşık Veysel’in torunu iş kadını Çiğdem Özer, Elif Gökdemir, 15 Temmuz gazisi Fatih Eryılmaz, eğitim ataşesi Erdoğan Bozdemir, iş kadını Fulya Yasemin, Üstdüzey Yönetici Hatice Bilici, iki gözünü terörle mücadele sırasında kaybetmiş Gazi Hüseyin Özlük, Bingöl Milletvekili Kazım Ataoğlu, Mühendis Orhun Ertürkmen, Eski Bakan Suat Çağlayan, Üstdüzey Yönetici Taylan Yıldız, Büyükelçi Tugay Uluçevik, Üstdüzey Yönetici Ersagun Yücel, Avukat Nafi Özgür.

Habur'da araç yoğunluğu yaşanıyorTürkiye’nin Orta Doğu'ya açılan Habur Sınır Kapısı'ndan, çoğunluğu TIR olmak üzere günde 4 binin üzerinde araç giriş-çıkış yapmaya başladı. Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği (DAİB) Yönetim Kurulu üyesi ve Şırnak Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkan Yardımcısı Şebap Taşkın, Habur Sınır Kapısı'nın bölgenin can damarı olduğunu belirterek, "Pandemiden bu yana şoförlerimiz ve ihracatçılarımız yapılan uygulamalar ile mağdur edilmiyor" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber